Wybieramy szalik męski do płaszcza. Jak dobrać modny zimowy dodatek?

Scarf

Spis treści:

  1. Jak dobrać szalik męski do płaszcza?
  2. Jak wiązać szalik?
  3. Szaliki męskie zimowe akcesoria dla Panów

W czasach dzieciństwa mamy zmuszały nas do ich zakładania, często długość przewyższała nas samych, a ich szalone kolory z powodzeniem mogły ozdabiać świąteczne drzewko. Szale męskie, bo o nich mowa, to niepozorny, a jednak bardzo ważny element garderoby. Przydatny zarówno w jesienne dni, jako elegancki dodatek do płaszcza, natomiast zimą staje się praktyczną odzieżą chroniącą przed zimnem. Właściwie dopasowany do często bezpiecznych kolorów płaszczy oraz kurtek, dodaje nam charakteru, a także podkreśla indywidualny styl. Jednak diabeł tkwi w szczegółach, a jednym z nich jest pytanie, jak wybrać szalik, aby wpasował się nie tylko w garderobę, ale także w męski wizerunek?

Jak dobrać szalik męski do płaszcza?

Zimową porą w naszej szafie goszczą ciepłe płaszcze w bezpiecznych kolorach. Chociaż brak szaleństwa w barwach może wydawać się nudny, to tak naprawdę jest świetną bazą do wszelkiego rodzaju dodatków : czapek, rękawiczek, czy szalików. Dobierając kolor oraz wzór szalika należy kierować się kolorem i wzorem płaszcza, w towarzystwie którego ów szalik będzie się prezentował. Klasyczne płaszcze doskonale będą współgrały z gładkimi i stonowanymi szalami, ewentualnie można delikatnie zaszaleć z subtelnym wzorem. Do jasnych płaszczy wypada założyć szalik bardziej wyrazisty, który podkreśli całą stylizację, ale jej nie przyćmi. Jednak najciekawszy efekt uzyskujemy bazując na czarnych ewentualnie granatowych płaszczach, gdyż do nich pasuje praktycznie wszystko. Tu można zaryzykować z efektownymi wzorami oraz odważnymi kolorami. Najważniejsze, żeby czuć się swobodnie w dobranej przez siebie stylizacji i nie osiągnąć efektu, w którym nastąpił przerost formy nad treścią.

Jak wiązać szalik?

To znacznie prostsze niż wiązanie krawata. Chociaż priorytetem jest kolor i wzór szalika, to jego wiązanie jest równie istotne. Posiadając klasyczny trencz dobrze jest postawić na wiązanie, które pozostawi wypuszczone dłuższe końce szalika. Natomiast do płaszcza zapinanego pod szyję dobrze sprawdzi się na szalik nonszalancko zarzucony na ramiona lub ciasno zawiązany wokół szyi. Istnieje także wersja klasyczna , mianowicie wiązanie z pętlą pojedynczą. To stylowy i prosty sposób, dlatego najbardziej popularny, nie tylko u mężczyzn, ale i u kobiet. Takie wiązanie najlepiej wygląda na szalikach średnich i krótkich. Jeśli jesteś w posiadaniu dłuższego szalika, koniecznie postaw na wiązanie z podwójną pętlą. Wystarczy owinąć się szalikiem dwa razy wokół szyi, tak aby zostało jeszcze go wystarczająco na efektowne wypuszczenie. Szaliki męskie eleganckie i ponadczasowe elementy garderoby, które bez względu na rodzaj wiązania podkreślą męski styl.

RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
199,00 
CzarnyCzarny
129,00 
14"
CzarnyCzarny
279,00 
CzarnyCzarny
119,00 
CzarnyCzarny
299,00 
CzarnyCzarny
269,00 
15.6"
CzarnyCzarny
339,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
99,00 

Szaliki męskie zimowe akcesoria dla Panów

W przeszłości bawienie się modą niesprawiedliwie zarezerwowane było głównie dla Pań. Dziś, w dobie modowych trendów Panowie odnajdują się równie doskonale. Potrafią dobierać płaszcz odpowiednio do swojej postury, a co ciekawsze odróżniają kolor grynszpanowy od malachitowego. Co więcej, skrupulatnie dobierają akcesoria do garderoby, aby nadać szyk całej stylizacji. Szale męskie, czy paski nie są tylko przydatnym elementem, ale przemyślanym gadżetem. Wybierając szalik męski do płaszcza kierują się aktualnymi trendami ceniąc sobie przy tym wysoką jakość, którą zapewnia choćby marka James Hawk. Poza szalikami w ostatnim czasie na uwagę zasłużył sobie także komin męski. Wspomniany dodatek doskonale spełnia funkcję szalika, a przy tym jest oryginalnym patentem na odnowienie stylizacji. Dobór zimowych dodatków do płaszcza nie jest trudny. Wystarczy kierować się smakiem, inspirować dostępnymi stylizacjami, a przede wszystkim wybierając dobrych producentów odzieżowych.

RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
159,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
129,00 
2 rozmiary
CzarnyCzarny
179,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
15.6"
CzarnyCzarny
349,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 
3 szt.
CzarnyCzarny
199,00