Czym różni się pasek męski od damskiego?

klamra od paska

Spis treści:

  1. Podstawowe różnice pasków damskich i męskich

Pasek to jeden z podstawowych elementów stroju, bez względu na to, czy jest to stylizacja damska, czy męska. Dlaczego? Po pierwsze: utrzymuje spodnie w jednym miejscu, dzięki czemu się nie zsuwają, co ma kluczowe znaczenie dla komfortu noszenia. Po drugie: pasek uzupełnia strój, tworząc całość razem z innymi akcesoriami. Nietypowy, oryginalny, rzucający się w oczy skórzany pasek może być nawet jednym z tych elementów stylizacji, która wysuwa się na pierwszy plan, sprawiając, że strój nabiera zupełnie innego charakteru. Czym w takim razie różni się pasem damski od męskiego? Wyjaśniamy czy w ogóle są jakiekolwiek różnice pomiędzy modelami pasków dla kobiet i mężczyzn.

2 w 1
Czarny/BrązowyCzarny/Brązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
Brązowy/JasnobrązowyBrązowy/Jasnobrązowy
149,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
2 w 1
Czarny/BrązowyCzarny/Brązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
Brązowy/JasnobrązowyBrązowy/Jasnobrązowy
149,00 
GranatowyGranatowy
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
109,00 

Podstawowe różnice pasków damskich i męskich

Pasek damski a męski – czy wiesz o czym musisz pamiętać na zakupach? Przede wszystkim, zwróć uwagę na to, że modne dodatki dzisiaj coraz częściej są akcesoriami unisex, czyli pasują zarówno kobietom, jak i mężczyznom. W praktyce oznacza to, że wiele pasków śmiało można zakładać niezależnie od płci i w zasadzie w przypadku części modeli na pierwszy rzut oka, bez czytania informacji na metce, trudno stwierdzić, czy pasek jest przeznaczony dla pań, czy dla panów. Różnice jednak są, ale jakie?

  • KLAMRA. Klamra pasków męskich z reguły jest większa i szersza niż klamra pasków dla kobiet. Poza tym, w przypadku męskich modeli częściej można zauważyć paski z klamrą pełną lub automatyczną, chociaż takie klamry są dostępne także w wariantach dla pań. Co więcej, kobiece paski często są wyposażone w dekoracyjną klamrę, na przykład, wysadzaną błyszczącymi kamieniami.
  • SZEROKOŚĆ. Analizując rozmiary pasków męskich można zauważyć, że w wielu przypadkach są szersze niż modele damskie. Nie jest to oczywiście reguła (paski damskie przeznaczone do noszenia na wysokości talii są zwykle dość szerokie), ale dość często spotykany wyróżnik.
  • ILOŚĆ ZDOBIEŃ. Modele pasków dla mężczyzn zwykle są prostsze i bardziej minimalistyczne, niż te dla pań, które często cechuje duża ilość dekoracji. Nie oznacza to jednak, że w kategorii damskich pasków nie można znaleźć klasycznych modeli – można, da się to zrobić w zasadzie bez większych problemów, ale faktem jest, że bogatsze zdobienia zazwyczaj wyróżniają paski przeznaczone właśnie dla kobiet.

Czy męski pasek można nosić jako pasek damski? Z reguły da się to zrobić bez jakichkolwiek problemów. Szerszy pasek z większą klamrą często jest zresztą bardzo ciekawym urozmaiceniem damskiego stroju, zwłaszcza w przypadku zestawienia spodni o kroju boyfriendów i przylegającej do ciała bluzki.

Jeżeli zastanawiasz się, jak mężczyzna powinien nosić pasek, zwróć uwagę na to, że panowie najczęściej kolor paska dobierają do koloru butów. Ze względu na to, paski męskie są często dostępne w nieco bardziej ograniczonej palecie kolorów, obejmującej przede wszystkim najbardziej klasyczne odcienie czerni, granatu, zieleni, bieli czy brązu.

PODSUMOWUJĄC: modele pasków dla kobiet w wielu przypadkach wyglądają identycznie, jak paski przeznaczone dla mężczyzn, ale jeśli chce się wymienić główne wyróżniki, to warto zwrócić uwagę na fakt, że paski damskie często cechuje większa liczba zdobień, również w przypadku klamerek, mniejsza szerokość, większy wybór dostępnych odcieni oraz drobniejsze klamry.

CzarnyCzarny
299,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
299,00 
CzarnyCzarny
49,00 
CzarnyCzarny
129,00 
15.6"
CzarnyCzarny
349,00 
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
129,00 
14"
CzarnyCzarny
279,00 
15.6"
CzarnyCzarny
339,00