Filmy dokumentalne o sportowcach

pojazd wyścigowy

Spis treści:

  1. Filmy biograficzne o sportowcach
  2. Filmy dokumentalne o sporcie
  3. Filmy sportowe oparte na faktach

Dobre kino w zimowy wieczór ze wciągającym, niedającym od siebie oderwać wzroku filmem w roli głównej to przepis na udany czas. Fascynujące historie serwują dokumenty i filmy biograficzne opowiadające o ścieżce zawodowej wielkich sportowych gwiazd. To produkcje, zabierające w wyjątkowy świat zwykłych ludzi osiągających niezwykłe sukcesy. W poniższym artykule przedstawiamy nasze propozycje wartych uwagi i jednocześnie najbardziej znanych filmów o sporcie. Zapraszamy do lektury!

Filmy biograficzne o sportowcach

“Diego”— historia Diego Maradonny

Za wielkimi sukcesami sportowymi stoją niesamowite historie. To dlatego filmy biograficzne o sportowcach są tak wciągające. “Diego” pokazuję drogę, którą przeszedł słynny piłkarz. Od zwykłego, lecz niesłychanie utalentowanego chłopaka, do wielkiej gwiazdy, niemogącej ruszyć się na krok bez ochrony. Film oddaje atmosferę klimatycznego, a zarazem bogatego w mafijne działania, włoskiego miasta Neapol, w którym rozkwita legenda Maradonny. Ukazuje problemy wynikające ze sławy, z jakimi musi się zmierzyć ubóstwiany przez włoskich fanów piłki, młody chłopak.

“Ali” — historia Muhammada Ali’ego

Zarówno historia Diego Maradonny, jak i droga życiowa Muhammeda Ali’ego to biografie sportowców, filmy głęboko wchodzące w życie prywatne bohaterów i ukazujące spotykane przez nich na ścieżce trudności. Opowieść o Alim, (a tak na prawdę o Cassius Clay’u, który zmienił swe imię przechodząc na islam) to historia niepokornego, buntowniczego i ambitnego młodego mistrza boksu. Muhammad swym działaniem przeciwstawia się systemowi społecznemu, w którym upatruje dyskryminacji osób czarnoskórych. Mimo otrzymania zakazu uprawiania sportu na terenie USA nie poprzestaje i rozpoczyna walkę w obronie swych idei.

To nasze propozycje filmów — biografii o sportowcach. Jeśli preferujesz dłuższe przygody z produkcjami ekranowymi, mamy także coś dla ciebie. Podpowiadamy jaki serial warto obejrzeć w zimowy wieczór. Poznaj przygotowaną przez nas, subiektywną listę dobrych seriali.

CzarnyCzarny
169,00 
CABIN SIZE
CzarnyCzarny
799,00 
15.6"
CzarnyCzarny
339,00 
GranatowyGranatowy
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
109,00 
2 w 1
Czarny/BrązowyCzarny/Brązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
Brązowy/JasnobrązowyBrązowy/Jasnobrązowy
149,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
399,00 
CzarnyCzarny
59,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
149,00 

Filmy dokumentalne o sporcie

“The Dawn Wall” — ekstremalna wspinaczka

Filmy dokumentalne o sportowcach to zawsze wyjątkowa rozrywka, lecz kiedy do gry wchodzi sport ekstremalny, emocje sięgają zenitu. Tak właśnie jest w przypadku historii dwóch amerykańskich wspinaczy Tommiego Caldwell’a i Kevina Jorgeson’a, którzy na naszych oczach podejmują próbę wejścia na 900-metrową ścianę Dawn Wall. Śmiałkowie nie tylko wspinają się, ale także decydują się zamieszkać na ścianie i pozostać tam przez wiele dni. Jak? Musisz zobaczyć sam. W tym filmie dokumentalnym sport staje się niezwykle żywy, a emocje bohaterów odczuwamy jak swoje.

Zobacz także: jak aktywnie spędzić zimowy weekend?

Filmy sportowe oparte na faktach

“Le Mans ’66” — 24-godzinny wyścig

Filmy o sportowcach, które znalazły się na naszej liście, są znacznie bardziej porywające niż nauka gry w tenisa. “Le Mans” to wręcz przeciwieństwo tej aktywności. Szybkie samochody, innowacyjne na tamte czasy tech gadżety i rywalizacja na najwyższym poziomie. Przenosimy się do lat 60, kiedy to bohaterowie podejmują wyzwanie stworzenia samochodu, który w prestiżowym dwudziestoczterogodzinnym wyścigu Le Mans we Francji zdoła pokonać niepokonaną do tej pory ekipę Ferrari. Nie jest to film z grupy filmy dokumentalne sportowe, jednak bazuje na prawdziwej historii konfrontacji dwóch samochodowych marek Ferrari i Forda, a także osób biorących czynny udział w tym starciu. Uwieńczeniem filmowej przygody jest 24-godzinny ekstremalny wyścig, który zadecyduje o wszystkim.

“Wyścig” — walka o mistrzostwo świata

Nie wychodzimy z tematyki szybkich aut i pozostajemy w kategorii filmy o sporcie na faktach. Czasowo nie oddalamy się jednak zbyt mocno i przechodzimy do lat 70 XX wieku. Bohaterowie “Wyścigu” to dwaj kochający adrenalinę i życie na wysokich obrotach kierowcy Formuły 1. Ich rywalizacja, zarówno fizyczna jak i towarzyszące im zmagania psychiczne to główny temat kinowego dzieła. Żądza wygranej zabija strach i sprawia, że zawodnicy są gotowi przekroczyć wszelkie granice. Prowadzi ich to do podjęcia walki “na śmierć i życie”. Szybkie samochody, piękne kobiety, starcie dwóch, zupełnie odmiennych od siebie charakterów i duża dawka emocji — czyli prawdziwa gratka dla fanów Formuły 1 i nie tylko! Produkcja zdecydowanie nie należy do kategorii sportowe filmy dokumentalne, jednak twórcom z powodzeniem udaje się oddać atmosferę wyjątkowego czasu lat 70, który został nazwany złotym okresem Formuły 1.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje umilą ci nie jeden wieczór spędzony w rodzinnym lub przyjacielskim gronie. Magią filmów sportowych opartych na faktach jest to, że historie ich bohaterów czynią je produkcjami podobnymi do kina akcji — są pełne emocji, niespodzianek i trzymających w napięciu scen. Miłego seansu!

CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
399,00 
GranatowyGranatowy
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
109,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
159,00 
CzarnyCzarny
79,00 
CzarnyCzarny
229,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
139,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00