Jak przewozić garnitur na spotkania biznesowe?

mężczyzna w garniturze

Spis treści:

  1. Jak przewozić garnitur na spotkania biznesowe?
  2. Jak przygotować garnitur do podróży?
  3. Jak składać garnitur?
  4. Sposoby przewozu garnituru

Jak przewozić garnitur na spotkania biznesowe?

Garnitur dla wielu mężczyzn jest kluczowym elementem garderoby. Ważne spotkanie biznesowe? Ile razy po długiej podróży jest się zawiedzionym wyglądem swojego garnituru? Tego typu rozczarowania spowodowane są często złym przewozem ubioru. Oto kilka wskazówek, aby utrzymać garnitur w satysfakcjonującym stanie podczas podróży.

Jak przygotować garnitur do podróży?

Pierwszym krokiem do dobrze wyglądającego garnituru jest odpowiednie wyprasowanie. Cały proces polecamy zacząć od ramion i rękawów marynarki. Przy prasowaniu przedniej części warto skupić się na wygładzeniu przestrzeni między guzikami, a na sam koniec zostawić kołnierzyk. Prasowanie spodni jest zdecydowanie mniej czasochłonne, sam sposób ułożenia ich na desce jest kluczowy. Istotne, aby szwy nogawek przylegały do siebie, a kanty na całej długości spodni były dobrze zaprasowane. Podstawą idealnego wyglądu koszuli jest opdzielenie jej prasowania na etapy. Pierwszym z nich są mankiety i kołnierz. Nastepnie należy skupić się na rękawach, a na końcu wyprasować przód i tył. Czasami zalecane jest delikatne zwilżenie koszuli przed jej wyprasowaniem. Warto pamiętać, aby wszystkie elementy garnituru prasować w odpowiedniej temperaturze w celu nienagannego wyglądu.

RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
199,00 
CzarnyCzarny
129,00 
CzarnyCzarny
269,00 
CzarnyCzarny
59,00 
CABIN SIZE
CzarnyCzarny
399,00 
CzarnyCzarny
159,00 
CzarnyCzarny
229,00 
CzarnyCzarny
169,00 

Jak składać garnitur?

Kolejną czynnością w drodze do przewiezienia garnituru jest dokładne złożenie go. Należy zacząć od złożenia koszuli do czego inspirację mamy na wyciągnięcie ręki, między innymi na wystawach sklepowych. Zaczynamy od złożenia boków koszuli wraz z rękawami do środka, a nastepnie składamy w kwadrat od dołu. Warto pamiętać o odpowiednim zapięciu guzików oraz o usztywnieniu kołnierzyka. W dalszej kolejności składamy marynarkę, gdzie należy pamiętać, aby przewrócić ją na drugą stronę.

Sposoby przewozu garnituru

Transport garnituru dla niektórych może okazać się nie lada wyzwaniem. W tym wypadku dużo zależy od środku transportu, którym się posługujemy. Istnieją trzy popularne opcje:

  • Przewóz w walizce – Korzystakąc z tej opcji, bezpieczniejsze będzie użycie większej walizki, aby uniknąć zbyt wielu zagnieceń. Warto pamiętać, aby uniknąć nacisku na garniturze, nie kładąc na niego zbyt ciężkich przedmiotów. Wskazana jest separacja garnituru od kosmetyków, aby uniknąć poplamienia.
  • Pokrowiec – W przypadku użycia pokrowca, pierwszym krokiem jest jak zawsze dokładne wyprasowanie garnituru i delikatne powieszenie na odpowiednim wieszaku z szerszym wykończeniem, aby uniknąć zagnieceń na ramionach. Przewożąc garnitur w ten sposób, ważną rzeczą jest, aby pamiętać o odpowiednim przewozie owego pokrowca. Najlepiej sprawdzi się pozycja wisząca, np. na wieszaku w samochodzie.
  • Torba na garnitur – Zdecydowanie najwygodniejszym i najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest torba na garnitur, posiadająca wbudowany pokrowiec. Jest to wygodny sposób na przewóz stroju, gdyż nie trzeba martwić się niekontrolowanymi zagnieceniami, bądź plamami jakie mągą wystąpić w przypadku przewozu garnituru w walizce. Co więcej, jest to idealny sposób na przewóz garnituru w samolocie. Transport garnituru w wielofunkcyjnej torbie znacznie odciąża podróż, gdyż ogranicza ilość przewożonego bagażu.
męska torba podróżna
torba ze skóry ekologicznej
torba weekendowa na garnitur i koszule

Bez względu na to, czy garnitur jest dla Ciebie casualowym elementem garderoby, czy zarezerwowany jest na specjalne okazje, warto zadbać o jego bezpieczny przewóz. Garnitur bez zagnieceń nie tylko poprawia samopoczucie, a także wzbudza większy respekt. Często spotkania biznesowe wiążą się ze zwiększonym poziomem stresu, dlatego zadbanie o strój i jego należyty przewóz znacznie odciąży podróżującego. Posiadając wiele opcji, każdy powinien znaleźć dla siebie coś odpowiedniego.

3 szt.
CzarnyCzarny
129,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 
BrązowyBrązowy
129,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
149,00 
CzarnyCzarny
159,00 
CzarnyCzarny
169,00 
CzarnyCzarny
269,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
119,00