Jaki plecak do samolotu?

plecak podróżny

Spis treści:

  1. Czy można brać plecak do samolotu?
  2. Najlepszy plecak do samolotu
  3. Wymiary plecaka do samolotu

Urlop letni zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim czeka Cię lot samolotem? A może wybierasz się na zagraniczną podróż służbową? Wiesz już zapewne, że linie lotnicze mają wiele wytycznych dotyczących bagaży, które można ze sobą zabrać. Jeżeli chcesz dobrze przygotować się na swoją podróż, szczególnie jeżeli to Twój pierwszy lot samolotem, podpowiadamy, jakie masz przywileje oraz czego zabraniają przewoźnicy.

Czy można brać plecak do samolotu?

O tym, iż podstawą do spakowania bagażu jest dobra walizka podróżna wie chyba każdy. Można także z powodzeniem zabierać ze sobą tzw. cabin trolley. Jednakże, być może zastanawiasz się nad tym czy można wziąć plecak do samolotu w ramach bagażu? Otóż można. Co więcej, polecamy skorzystać z tej możliwości, szczególnie, jeżeli nie udało Ci się zmieścić wszystkich potrzebnych rzeczy do głównej walizki, a nie chcesz przepłacać za nadbagaż. Plecak podróżny do samolotu śmiało może stanowić Twój bagaż podręczny. Bez problemu spakujesz do niego kilka mniejszych przedmiotów, może być to np. męska kosmetyczka. Musisz jednak pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim nie może on przekroczyć wagi oraz wymiarów, wyznaczonych przez przewoźnika. Ponadto, wszystkie linie lotnicze prowadzą listy, wskazujące na to, co można mieć w bagażu podręcznym. Spowodowane jest to wieloma różnymi czynnikami, jednakże przede wszystkim ma to na celu zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa dla wszystkich pasażerów samolotu.

Naszym zdaniem, to właśnie plecak jest najlepszym rozwiązaniem na spakowanie bagażu podręcznego. Jest on bowiem nie tylko praktyczny w użytkowaniu, ale również posiada wiele różnorodnych przegródek oraz kieszonek, w których łatwo pomieścisz niezbędne rzeczy, takie jak np. dokumenty czy bilety. Tak więc w trakcie kupna zwróć uwagę, aby wybrać wariant z jak największą ilością dodatkowych kieszeni bocznych lub wewnętrznych, a dzięki temu wybierzesz możliwie najbardziej pakowny plecak do samolotu.

Najlepszy plecak do samolotu

Nie istnieją żadne konkretne wytyczne co do tego jaki plecak podręczny do samolotu będzie najlepszy. Każda osoba bowiem ma własne preferencje oraz upodobania. Istnieją jednak cechy, na które warto szczególnie zwrócić uwagę.

    • Po pierwsze – pojemność. Tak jak wspominaliśmy, plecaki do samolotu powinny być stosunkowo małe, aby zmieścić się w określonych przez linie lotnicze wymiarach, jednakże dobrze, gdy posiadają dużo miejsca do przechowywania. Pojemny plecak do samolotuto gwarancja przewiezienia wszystkich potrzebnych rzeczy.
    • Po drugie – jakość wykonania. Solidnie wykonane plecaki podróżne do samolotuzagwarantują bezpieczeństwo przewożonych w nich przedmiotów. Jest to szczególnie istotne, kiedy planujemy umieścić w nich rzeczy cenne lub delikatne jak np. obiektyw aparatu. Ponadto, dobra jakość wykonania zachowa Twój plecak podręczny do samolotuw nienagannym stanie nawet po wielu przebytych lotach.
    • Po trzecie – lekkość. Dobrze, jeżeli Twój plecak na bagaż podręczny do samolotujest wykonany z materiałów, które czynią go stosunkowo lekkim. Pamiętać tutaj należy, iż przewoźnicy dokładnie określają wagę bagażu podręcznego, a więc im lżejszy plecak, tym więcej rzeczy można będzie zabrać.

Ponadto, poza klasyczną wersją, jaką stanowi plecak turystyczny do samolotu warto też przemyśleć, czy nie będą potrzebne również inne rodzaje toreb i plecaków. Zastanawiając się jaki plecak do samolotuwybrać należy także sugerować się tym, jakie gadżety na podróż chce się zabrać i adekwatnie do tego wybrać odpowiedni model. Należy tutaj mieć na uwadze przede wszystkim sprzęt, który potrzeba przewieźć i w szczególności mamy na myśli komputery, które dość często należy ze sobą zabrać na pokład. Potrzebne są one w wielu przypadkach – zarówno w czasie podróży służbowych, jaki i prywatnych. W tym celu przyda się odpowiednia torba na laptopa, która właściwie ochroni go w czasie lotu. Dobrą alternatywą są także plecaki na laptopa. Oba warianty gwarantują doskonały poziom bezpieczeństwa dla delikatnego sprzętu podczas jego transportu.

RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
159,00 
CzarnyCzarny
139,00 
CzarnyCzarny
59,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
199,00 
CzarnyCzarny
129,00 
14"
CzarnyCzarny
279,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
99,00 

Wymiary plecaka do samolotu

Jak wspominaliśmy, każdy przewoźnik posiada własne wytyczne co do tego jaką wagę oraz wymiary powinien posiadać plecak podróżny do samolotu. Rozmiar plecaka do samolotunie jest bez znaczenia, gdyż musi on zmieścić się w dedykowanym, górnym schowku lub pod siedzeniem. W pierwszym wariancie linie lotnicze najczęściej przewidują dwie wielkości: 55 x 40 x 23 cm lub 55 x 40 x 20 cm (zdarza się, iż zabranie takiego bagażu możliwe jest dopiero po uiszczeniu dodatkowej opłaty). W opcji drugiej natomiast najczęściej stosuje się następujące wymiary: 40 x 30 x 20 cm lub 40 x 25 x 20 cm. Warto, aby jeszcze przed nadejściem dnia, w którym należy spakować bagaż sprawdzić regulamin wybranych linii lotniczych i upewnić się, czy aby na pewno nasz mały plecak do samolotu, który zakupiliśmy specjalnie na podróż, mieści się w przewidywanych kryteriach.

Ponadto, prócz właściwych wymiarów, istotne jest także to ile litrowy plecak do samolotu można zabrać. W przeciwieństwie do bagażu rejestrowanego, który niemalże nie posiada ograniczeń, w przypadku bagażu podręcznego istnieją pewne limity. Mówi się, iż najbezpieczniejszym wariantem jest wersja oferująca około 30 litrów załadunku. Oczywiście, nie zapominajmy, że to nie jest sztywna, plastikowa walizka, tylko plecak, który jest bardziej podatny na ewentualną zmianę formy. Dzięki temu można pokusić się o wykorzystanie nieco większych modeli – 40 lub nawet 50-litrowych. Na czas transportu, w razie potrzeby, można taki plecak na pokład samolotu wnieść nieco mniej zapakowany. Dzięki temu, w razie konieczności, podczas transportu jego objętość może zostać zmniejszona, np. za pomocą pasków kompresyjnych, ograniczających przestrzeń wewnątrz.

Reasumując,plecak jako bagaż podręczny do samolotuto doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się świetnie w wielu okolicznościach. Zarówno w sytuacji, kiedy brakuje wystarczającej ilości miejsca w walizce rejestrowanej, jak i w przypadku konieczności zabrania dodatkowego sprzętu, np. laptopa. Należy jednak pamiętać, aby plecak był solidnie wykonany oraz posiadał odpowiednią wielkość.

CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
129,00 
CABIN SIZE
CzarnyCzarny
799,00 
CzarnyCzarny
79,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
49,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
CzarnyCzarny
169,00 
CzarnyCzarny
229,00