Jak dobrać pasek do butów?

męskie dodatki

Spis treści:

  1. Jak dobrać pasek do butów?
  2. Jaki pasek dopasować do butów?
  3. Czy pasek zawsze musi być w kolorze butów?
  4. Jaki pasek pasuje do brązowych butów?
  5. Jaki pasek włożyć do granatowych butów?
  6. Jaki pasek wybrać do zamszowych butów?

Jak dobrać pasek do butów?

Pasek to ważny element męskiego stroju. Nie tylko utrzymuje w ryzach spodnie, ale jest integralną częścią stylizacji, mogącą stanowić jej estetyczne uzupełnienie. Wielu mężczyzn staje jednak przed problemami związanymi z prawidłowym dopasowaniem paska do kompletowanego outfitu. Zastanawiasz się, jak prawidłowo dobrać pasek do butów? Nie wiesz, czy i kiedy kolorystyka paska musi korespondować z kolorystyką Twojego obuwia? Postaramy się rozwiać te wątpliwości.

Jaki pasek dopasować do butów?

Odpowiedź na pytanie – jak nosić pasek – wcale nie musi być taka trudna. Wystarczy, że będziesz pamiętał o kilku najistotniejszych kwestiach. Po pierwsze: określ co to za okazja. Im bardziej formalny powinien być Twój strój, tym większe prawdopodobieństwo, że pasek i buty muszą mieć ten sam kolor. Dużo więcej wybacza się natomiast w codziennych stylizacjach, w których możesz sobie pozwolić na o wiele większą swobodę kolorystyczną. Innymi słowy: na co dzień, pasek do butów możesz dopasować korzystając z dowolnej palety kolorystycznej. Zwróć jednak uwagę na to, żeby w miarę możliwości kolory butów i paska ze sobą korespondowały oraz pasowały do kolorystyki całego outfitu.

Dopasowując pasek do butów, zwróć uwagę na to, z jakiego materiału wykonano obuwie. W przypadku eleganckich, bardzo formalnych strojów, najlepiej, jeśli pasek i buty będą z tego samego tworzywa. Jakie paski pasują do butów skórzanych? Jeżeli wkładasz garnitur, pasek powinien być gładki i wykonany ze skóry naturalnej lub skóry ekologicznej. Paski plecione lub wykonane z tkaniny zostaw na mniej formalne okazje, ale śmiało możesz je nadal wkładać do eleganckich strojów. Pasek pleciony świetnie wygląda, na przykład, w towarzystwie klasycznej koszuli, oksfordek i chinosów.

Czy pasek zawsze musi być w kolorze butów?

Pasek nie zawsze musi mieć ten sam kolor co buty. Jak wspomnieliśmy wyżej, w codziennych stylizacjach ta zasada absolutnie nie obowiązuje, chociaż oczywiście możesz się do niej stosować. Dopasowanie paska do koloru butów to bardzo bezpieczne rozwiązanie, które pomaga uniknąć kolorystycznego przeładowania stroju. Zasada kolorystycznej jedności butów i paska obowiązuje natomiast w przypadku bardzo eleganckich strojów. Taki sam kolor butów i paska będzie więc strzałem w dziesiątkę, jeśli wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną, wesele lub ślub. Zwracaj wówczas uwagę nie tylko na kolory, ale również subtelne różnice pomiędzy odcieniami. Jeszcze jedna rada: w przypadku stylizacji z garniturem w roli głównej, do koloru butów i paska dopasuj również kolor paska od zegarka. Tę samą zasadę możesz zastosować, jeśli szukasz torby na laptopa – torba w kolorze butów i paska spodni będzie idealnym dopełnieniem Twojego stroju. Zimą, do butów i paska ze skóry, planując bardzo formalny strój, dobierz również skórzane rękawiczki w tym samym odcieniu.

Jaki pasek pasuje do brązowych butów?

Zastanawiasz się, jaki pasek do brązowych butów będzie najlepszym rozwiązaniem? Jeżeli wkładasz garnitur, zdecydowanie postaraj się o pasek w kolorze obuwia. W przypadku mniej zobowiązujących strojów możesz śmiało zdecydować się na pleciony pasek, którego bazą jest kolor butów, z domieszką ciemniejszego odcienia brązu, koloru bordowego lub granatu. To ciekawy kolorystyczny kompromis. Najlepiej, jeśli dodatkowe odcienie, które „przemycisz” w pasku będą widoczne również w pozostałych elementach Twojego stroju. Na przykład, brązowe buty i brązowo – bordowy pasek możesz zestawić z bordowymi chinosami.

Jaki pasek włożyć do granatowych butów?

Jaki pasek będzie pasował do granatowych butów? Podobnie jak w przypadku brązowego obuwia, w przypadku bardzo eleganckich stylizacji najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie pasek w kolorze butów, czyli granatowy, ale w mniej formalnych strojach bardzo dobrze sprawdzą się paski z domieszką koloru bordowego, brązowego lub ciemnej zieleni. Do granatowych butów możesz włożyć również brązowy pasek, zwłaszcza w ciemnym odcieniu brązu.

GranatowyGranatowy
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
109,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
2 w 1
Czarny/BrązowyCzarny/Brązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
Brązowy/JasnobrązowyBrązowy/Jasnobrązowy
149,00 
2 w 1
Czarny/BrązowyCzarny/Brązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
Brązowy/JasnobrązowyBrązowy/Jasnobrązowy
149,00 

Jaki pasek wybrać do zamszowych butów?

Wyżej wspominaliśmy, że nie tylko kolor butów ma znaczenie, ale również materiał, z którego zostały wykonane. Jeżeli chcesz włożyć zamszowe buty, najlepiej, jeśli pasek również będzie zamszowy. Dzięki temu unikniesz wrażenia niepotrzebnego misz-maszu, zwłaszcza jeśli w swoim stroju zamierzasz wykorzystać wiele różnych faktur. Zamszowe buty i pasek to świetny sposób na domknięcie całej stylizacji kompozycyjną klamrą.

Podsumowując: pasek, tak samo jak skórzany portfel lub portfel wykonany z ekoskóry, klasyczne rękawiczki czy dobrze skrojony garnitur to podstawa męskiej garderoby. W przypadku oficjalnych okazji, wymagających od Ciebie włożenia garnituru, buty i pasek w tym samym kolorze to najbardziej bezpieczne i powszechnie spotykane rozwiązanie. Do garnituru pasuje gładki, skórzany pasek lub pasek wykonany z ekoskóry. Na więcej luzu możesz sobie natomiast pozwolić na co dzień, chociaż w casualowych stylizacjach zachowanie zasady „pasek w kolorze butów” umożliwia bezpieczne kompletowanie stroju, bez obaw o kolorystyczne przeładowanie.

3 szt.
CzarnyCzarny
199,00 
CzarnyCzarny
139,00 
CzarnyCzarny
169,00 
CzarnyCzarny
79,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
149,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
159,00 
3 szt.
CzarnyCzarny
129,00 
15.6"
CzarnyCzarny
339,00