Jak prawidłowo dobrać rozmiar rękawiczek?

czarne męskie rękawiczki samochodowe

Spis treści:

  1. Jak prawidłowo zmierzyć rozmiar rękawiczek?
  2. Jak dobrać rozmiar rękawiczek skórzanych?
  3. Jak dobrać rozmiar męskich rękawiczek? 3 błędy, których absolutnie nie należy popełniać

Rękawiczki to jeden z kluczowych elementów zimowej i jesiennej garderoby. Podczas zakupów warto skupić się na wyborze odpowiedniego modelu, który, przede wszystkim, zagwarantuje Ci niezbędny komfort. Jak prawidłowo dobrać rozmiar rękawiczek? Na co zwrócić uwagę czytając tabele rozmiarów? Jak mierzyć rozmiar rękawiczek, żeby nie popełnić błędu? Podpowiadamy!

Jak prawidłowo zmierzyć rozmiar rękawiczek?

Kupując skórzany pasek, buty, koszulę – musisz dopasować odpowiedni rozmiar, prawda? Tak samo jest w przypadku rękawiczek. Za duże będą niewygodne, za małe mogą natomiast w ogóle nie nadawać się do użytku. Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać rozmiar rękawiczek, musisz pamiętać, że podstawowe znaczenie ma wykonanie dokładnego pomiaru Twojej dłoni. Od czego powinieneś zacząć? Przede wszystkim, przygotuj sobie centymetr krawiecki. Dłoń musisz zmierzyć w jej obwodzie, dlatego złącz wszystkie palce, kciuk ustaw prostopadle i w takiej pozycji wybierz najszerszy punkt, pomiędzy linią palców a kciukiem, którego nie uwzględniaj w pomiarze. Możliwe, że trudno Ci będzie zdjąć miarę samodzielnie – w takiej sytuacji poproś kogoś o pomoc. Pamiętaj, że pomiar musi być możliwie jak najbardziej dokładny! Nawet centymetr różnicy może dać już całkowicie inny wynik w odniesieniu do rozmiarówki rękawiczek.Wiesz już, jak zmierzyć rozmiar męskich rękawiczek, ale zwróć uwagę na to, że tabela rozmiarów może różnić się od standardowej rozmiarówki, w zależności od tego, jaki model zamierzasz kupić. W związku z tym, na wszelki wypadek zawsze sprawdzaj, jakiemu rozmiarowi będzie przyporządkowany Twój obwód dłoni w przypadku konkretnego produktu. Co więcej, nie zapominaj, że czasami obwody podawane są w calach – wówczas musisz przeliczyć je na centymetry.

CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 

Jak dobrać rozmiar rękawiczek skórzanych?

Galanteria ze skóry to klasyka – skórzany portfel, pasek, aktówka itp. stanowią doskonałe uzupełnienie męskiej garderoby. Nie masz pojęcia, jak mierzy się rozmiar rękawiczek skórzanych, a chcesz kupić model, który zostanie z Tobą na lata? Pomiar powinien być wykonany tak samo, jak w przypadku modeli wyprodukowanych z innych materiałów, z tym, że w tym przypadku nie ma miejsca na nawet drobny błąd. Dlaczego? Rękawiczki z dzianiny będą się mniej lub bardziej rozciągały, dlatego mogą Ci wybaczyć niewielką pomyłkę w pomiarze, ale w przypadku produktu, jakim są skórzane rękawiczki, z uwagi na ich nierozciągliwość, nie ma takiej możliwości. Wobec tego, jeśli nie masz pojęcia, jak określić rozmiar rękawiczek skórzanych, poproś drugą osobę o dokładne zmierzenie Twojej dłoni i otrzymaną dzięki temu wartość przyporządkuj do tabeli rozmiarów wybranego modelu. Na wszelki wypadek pomiar wykonaj dwukrotnie, żeby mieć pewność, że za każdym razem otrzymujesz taką samą wartość.

Jak dobrać rozmiar męskich rękawiczek? 3 błędy, których absolutnie nie należy popełniać

Wyjaśniliśmy Ci, jak prawidłowo ustalić rozmiar rękawiczek – w praktyce to bardzo proste zadanie, wymagające z Twojej strony wyłącznie dokładności i posiadania centymetra krawieckiego. Musisz jednak pamiętać o kilku błędach, których zdecydowanie należy unikać w czasie zakupów, jeżeli nie chcesz się rozczarować wybranym produktem. W takim razie, jak sprawdzić rozmiar rękawiczek, żeby nie żałować?

  • Pośpiech. To zazwyczaj zły doradca, który może być przyczyną niepotrzebnych błędów. Dokładnie czytaj tabele rozmiarów, sprawdzaj czy w przypadku wybranego modelu wartości nie są różne od standardowych itp.
  • Zbyt luźny lub ściśnięty centymetr krawiecki. Taki sposób wykonywania pomiaru może doprowadzić do sytuacji, w której otrzymasz za małą lub zbyt dużą wartość. Miej to na uwadze: centymetr powinien przylegać do obwodu dłoni, ale nie może go zbyt mocno opinać.
  • Zły sposób odczytywania wyników w tabelach rozmiarów. Zaniżanie lub sztuczne podwyższanie rozmiarów może zaowocować tym, że Twoje rękawiczki po prostu nie będą pasowały. Ma to szczególne znaczenie w przypadku modeli wykonanych z nierozciągliwych materiałów.

Podsumowując: jak ustalić rozmiar rękawiczek? Zmierz dłoń w najszerszym punkcie, nie uwzględniając kciuka – ustaw go w pozycji prostopadłej do dłoni, a następnie otrzymaną wartość przyporządkuj do odpowiedniego rozmiaru w tabeli rozmiarów wybranego modelu. Pamiętaj, że jeśli mierzysz dłoń w centymetrach, a obwody są podawane w calach, musisz przeliczyć miary.

darmowy bagaż podręczny
CzarnyCzarny
229,00 
CzarnyCzarny
129,00 
Product Badge
CzarnyCzarny
799,00 
wymiary 15.6''
CzarnyCzarny
349,00 
ochrona RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
139,00 
darmowy bagaż podręczny
CzarnyCzarny
399,00 
wymiary 14''
CzarnyCzarny
279,00 
skóra naturalna
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00