Jak i czym czyścić skórzane rękawiczki?

rękawiczki skórzane

Spis treści:

  1. Jak wyczyścić skórzane rękawiczki?
  2. Jak wyczyścić skórzane rękawiczki w środku?
  3. Jak odświeżyć skórzane rękawiczki?
  4. Czym czyścić skórzane rękawiczki?

Skórzane rękawiczki to jeden z najbardziej klasycznych elementów męskiej garderoby. Wyglądają bardzo estetycznie i pasują zarówno do stylu casualowego, jak i eleganckich stylizacji. Jeżeli decydujesz się na skórzane akcesoria, musisz jednak wiedzieć, jak o nie właściwie zadbać. Wbrew pozorom to wcale nie jest trudne, wystarczy, że zapamiętasz kilka podstawowych zasad. Jak czyścić skórzane rękawiczki? Co zrobić, żeby zachować je w dobrym stanie możliwie jak najdłużej? Mamy nadzieję, że nasze wskazówki Ci pomogą!

Jak wyczyścić skórzane rękawiczki?

Zastanawiasz się, jak wyprać skórzane rękawiczki? Musisz pamiętać, że skóry nigdy nie powinno się prać – ani ręcznie, ani w pralce. W ten sposób możesz zniszczyć skórzane akcesoria. Ewentualne plamy lub zabrudzenia związane z codziennym użytkowaniem usuwaj lekko wilgotną, bawełnianą ściereczką. Pamiętaj, że ścierka nie może być zbyt mokra. Skóra nie lubi nadmiaru wody. Poza tym, zwróć uwagę na to, czy materiał jest wystarczająco miękki. Wybieraj ściereczki, które nie porysują powierzchni skórzanych rękawiczek, np. wykonane z mikrofibry. Te zasady dotyczą również takich akcesoriów, jak skórzany pasek czy skórzany portfel.

Jak wyczyścić skórzane rękawiczki w środku?

Wiesz już, że odpowiedź na pytanie, jak prać skórzane rękawiczki jest jedna – nie rób tego w ogóle! Zewnętrzne zabrudzenia, o czym wspomnieliśmy wyżej, łatwo wyczyścić miękką ściereczką. Jednak co, jeżeli Twoje skórzane rękawiczki potrzebują czyszczenia w środku? Sposób postępowania zależy od tego, z czego są wykonane. Jeżeli również ich wnętrze wyprodukowano ze skóry, wykorzystaj trik ze ściereczką. W przypadku rękawiczek, których środek jest wypełniony innym rodzajem materiału, np. podszewką z polaru, postępuj zgodnie ze wskazówkami producenta, które powinieneś znaleźć na metce produktu. Zazwyczaj dopuszczalne jest wówczas czyszczenie powierzchni wodą oraz odrobiną piany z szarego mydła, ale jeszcze raz podkreślamy, że wszystko zależy od tego, z jakiej tkaniny uszyto podszewkę Twoich rękawiczek.

Sprawdź również, o czym musisz pamiętać dopasowując pasek do butów.

CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
BrązowyBrązowy
129,00 
CzarnyCzarny
229,00 
3 szt.
CzarnyCzarny
129,00 
CzarnyCzarny
139,00 
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
129,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
99,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 

Jak odświeżyć skórzane rękawiczki?

To, jak dbać o skórzane rękawiczki, zależy w dużej mierze od rodzaju zabrudzeń, z którymi masz do czynienia. Kurz i lekkie plamy, które powstają podczas codziennego użytkowania zazwyczaj bez problemu usuniesz odrobiną wody. Zabrudzenia postaraj się wyczyścić jak najszybciej, zwłaszcza te z soli lub innych substancji, które mogłyby uszkodzić strukturę materiału. Im dłużej będziesz czekać, tym większa jest szansa, że po próbie pozbycia się plamy, pozostaną nieestetyczne ślady. W przypadku skóry licowej oraz trudniejszych zanieczyszczeń, możesz wykorzystać mieszankę wody i bardzo delikatnego w działaniu mydła, ale najpierw najlepiej wypróbuj ten sposób na niewidocznym fragmencie rękawiczek. Dzięki temu zyskasz pewność, że mydło go nie odbarwi.

Czym czyścić skórzane rękawiczki?

Jeżeli nie wiesz, jak pielęgnować skórzane rękawiczki, zwróć uwagę na to, że zazwyczaj możliwe jest użycie dedykowanych impregnatów, które zabezpieczą powierzchnię rękawic przed zabrudzeniami oraz wodą. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza jeżeli na co dzień zazwyczaj dość intensywnie eksploatujesz tą część garderoby. Pamiętaj jednak, żeby rodzaj impregnatu dopasować do rodzaju skóry – inny produkt będzie odpowiedni w przypadku skóry licowanej, a inny, jeżeli Twoje rękawiczki są wykonane z zamszu.

Czym najlepiej wyczyścić skórzane rękawiczki? Oczywiście, jeżeli chcesz usunąć z ich powierzchni wszystkie zabrudzenia, możesz sięgnąć po domowe sposoby, ale bezpiecznym rozwiązaniem będą przede wszystkim dedykowane środki do czyszczenia konkretnego rodzaju skóry. Bez problemu znajdziesz je w sklepach z galanterią. Produktów czyszczących używaj jednak wyłącznie zgodnie z zalecaniami producenta. W przeciwnym wypadku ryzykujesz, że końcowe rezultaty nie będą dla Ciebie zadowalające.

Podsumowując: jak i czym czyścić skórzane rękawiczki? Skóra to materiał, który przez długi czas może wyglądać bardzo estetycznie, ale wymaga odpowiedniej troski. Regularnie czyść je z kurzu i drobnych zabrudzeń, a bardziej uporczywe plamy staraj się usuwać natychmiast po ich pojawieniu się – zwiększasz w ten sposób szansę na to, że wywabisz je w całości. Do czyszczenia skórzanych rękawiczek najlepiej wykorzystywać dedykowane preparaty czyszczące. Kupując odpowiedni produkt, sprawdź, czy będzie dopasowany do rodzaju skóry, z których zostały wykonane rękawice.

14"
CzarnyCzarny
279,00 
15.6"
CzarnyCzarny
339,00 
CzarnyCzarny
269,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
79,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
149,00 
CzarnyCzarny
229,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
299,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00