Jak przechowywać walizki?

walizka z kieszenią na laptopa

Spis treści:

  1. Jak przechowywać walizki podróżne?
  2. Gdzie przechowywać walizki?

Jeżeli często podróżujesz, bardzo możliwe, że jesteś szczęśliwym właścicielem kilku walizek, które wymagają odpowiedniej troski, żeby służyły Ci możliwie jak najdłużej. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, jak przechowywać walizki, żeby zachować je w dobrym stanie i maksymalnie zaoszczędzić miejsce, co przyda się zwłaszcza tym osobom, które mają niewielkie mieszkania. Ciekawy? Czytaj dalej!

Jak przechowywać walizki podróżne?

Przechowywanie walizek podróżnych wcale nie musi być problemem, pod warunkiem, że najpierw odpowiednio je przygotujesz, zwłaszcza przed długim okresem nieużywania. O czym musisz przede wszystkim pamiętać?

  • Najpierw wyczyść wszystkie zabrudzenia. W czasie podróży łatwo o plamy z kurzu lub błota, dlatego w pierwszej kolejności zadbaj o to, żeby Twoja walizka podróżna była czysta. Wyczyść ją zarówno od zewnętrz, jak i wewnątrz, dopasowując metodę do materiału, z którego został wykonany produkt. Jeżeli zostawisz walizkę brudną do kolejnego wyjazdu, który przecież może zdarzyć się za kilka miesięcy, ryzykujesz, że niektórych plam niestety nie da się już wywabić. Jej wnętrze natomiast może nieprzyjemnie pachnieć.
  • Do czystej walizki możesz włożyć specjalne saszetki zapachowe. Długie przechowywanie walizki często powoduje, że po otwarciu czuć nieświeży zapach. Takiej sytuacji da się uniknąć, jeżeli do jej wnętrza włożysz saszetki zapachowe. Możesz wykorzystać również specjalne mydełka – wybór należy do Ciebie.
  • Małą walizkę włóż do większej. Oczywiście, o ile możliwe, ale bardzo często walizki są sprzedawane w setach, które da się przechowywać w ten sposób. Dzięki temu możesz zaoszczędzić bardzo dużo miejsca, co ma znaczenie, jeżeli dysponujesz mocno ograniczoną przestrzenią. Zanim włożysz mniejszą walizkę do większego modelu, upewnij się, że jest ona całkowicie czysta. Nie zapomnij o sprawdzeniu kółek! W walizkach możesz przechowywać również te gadżety na podróż, których używasz tylko w czasie wyjazdów, np. męską kosmetyczkę.

Jeżeli szukasz walizki podróżnej na krótkie wyjazdy, sprawdź nasz model Cabin Trolley o pojemności 45 litrów. Przeczytaj również, co można mieć w bagażu podręcznym i ułatw sobie pakowanie oraz dowiedz się, co można spakować do bagażu rejestrowanego.

3 szt.
CzarnyCzarny
129,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 
14"
CzarnyCzarny
279,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
119,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
2 w 1
Czarny/BrązowyCzarny/Brązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
Brązowy/JasnobrązowyBrązowy/Jasnobrązowy
149,00 
CzarnyCzarny
59,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
159,00 

Gdzie przechowywać walizki?

Jeżeli zastanawiasz się, jak przechowywać walizki, żeby faktycznie służyły Ci jak najdłużej, musisz rozsądnie podejść do wyboru odpowiedniego miejsca. Przede wszystkim, wybieraj suche pomieszczenia. Jeśli włożysz walizkę do wilgotnej piwnicy, po kilku miesiącach jej wnętrze powita Cię nieprzyjemnym dla nosa zapachem, którego może być trudno się pozbyć. Zapach stęchlizny to jednak nie jedyny problem, o którym musisz pamiętać. Duża wilgotność powietrza może mieć również bardzo niekorzystny wpływ na walizki z materiału i w konsekwencji prowadzić nawet do pojawienia się na nich pleśni. Jeżeli nie masz oddzielnego schowka, spróbuj przechowywania walizek pod łóżkiem (o ile masz na to przestrzeń).

Niezależnie od tego, gdzie docelowo zamierzasz przechowywać swoje walizki, jeżeli nie będziesz ich używał w ciągu kilku następnych miesięcy, zabezpiecz walizki przy pomocy specjalnych pokrowców. Dzięki temu skutecznie ochronisz je przed kurzem i nie będziesz musiał znowu ich czyścić, kiedy będziesz chciał spakować bagaż na wyjazd. To bardzo duże ułatwienie. Opcjonalnie, jeżeli nie dysponujesz dedykowanymi pokrowcami (często są dołączane do walizek, ale możesz je także kupić oddzielnie), wykorzystaj zwyczajną folię stretch. Kupisz ją w marketach budowlanych.

Podsumowując: po sezonie wakacyjnym, jeżeli nie zamierzasz używać swoich walizek podróżnych przez kolejnych kilka miesięcy, zadbaj o ich właściwe przechowywanie. Najpierw walizki dokładnie wyczyść, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Możesz do nich włożyć również mydełka lub saszetki zapachowe. Walizki przechowuj w suchym pomieszczeniu, w którym nie będą narażone na szkodliwe działanie wilgoci. Wcześniej możesz włożyć je w specjalne pokrowce lub owinąć folią stretch – dzięki temu unikniesz kurzu i konieczności ponownego czyszczenia walizki, jeżeli będziesz jej potrzebował.

CzarnyCzarny
139,00 
2 w 1
Czarny/BrązowyCzarny/Brązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
Brązowy/JasnobrązowyBrązowy/Jasnobrązowy
149,00 
CzarnyCzarny
139,00 
CABIN SIZE
CzarnyCzarny
399,00 
CzarnyCzarny
119,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
99,00 
CzarnyCzarny
159,00 
3 szt.
CzarnyCzarny
129,00