Jak składać koszulę i marynarkę do walizki?

koszule męskie

Spis treści:

  1. Jak zapakować marynarkę do walizki?
  2. Jak spakować koszulę w podróż?

Podróże biznesowe łączą się z koniecznością posiadania bardziej eleganckich części garderoby. W związku z tym ważne jest prawidłowe zapakowanie marynarki, koszuli czy też całego garnituru. Zadanie nie jest proste i wymaga znajomości odpowiedniej techniki składania ubrań, dzięki której w znacznym stopniu zminimalizujemy zagniecenia na ubraniach, niekiedy ze 100% sukcesem. Natomiast sama budowa walizki oraz zastosowane w niej elementy dodatkowe powodują, że cały proces pakowania jest o wiele prostszy. 

Jak zapakować marynarkę do walizki?

Istnieje sposób, który pozwoli ograniczyć ilość zagnieceń w strukturze marynarki w trakcie podróży w walizce. Otóż istotą tej techniki jest wywrócenie marynarki na lewą stronę. Oczywiście nie odbywa się to w sposób dowolny, tylko najpierw należy wyprostować kołnierz oraz przeciągnąć jeden rękaw na lewą stronę. Następnie złożyć ją na pół, nakładając drugą część marynarki tak, aby na zewnątrz pojawiła się podszewka. Tym sposobem materiał wierzchni, najbardziej reprezentatywny, zostaje chroniony przez wewnętrzna stronę marynarki. Podszewka jest materiałem śliskim, który ogranicza wpływ innych przedmiotów czy ubrań na strukturę zewnętrzną materiału. Jeżeli marynarka nie będzie w stanie zmieścić się do walizki, można ją ponownie złożyć na pół. Warto również zapewnić jej dodatkową ochronę i włożyć ją do worka foliowego, najlepiej strunowego, gdzie odrobina powietrza wewnątrz stworzy swoistą poduszkę ochronną. Złożoną w taki sposób marynarkę należy ułożyć w odpowiednim miejscu w walizce, najlepiej w kieszeni z siatki lub przypiąć ją gumą, aby w trakcie podróży nie przemieszczała się walizce. Dla ułatwienia sprawy, zamiast walizki, można wyposażyć się w odpowiednią torbę na garnitur. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba wkładać marynarki w woreczek strunowy, gdyż pokrowiec zapewni wystarczającą ochronę. Tego typu torby podróżne znajdziemy w ofercie sklepu marki James Hawk. Warto zwrócić uwagę na model Suit Weekender, czyli niezwykle elegancką i pojemną torbę wyjazdową, która posiada wbudowany pokrowiec na garnitur i koszulę.

Jak spakować koszulę w podróż?

Koszula ma znacznie większą tendencję do zagnieceń niż marynarka, więc jej odpowiednie przygotowanie, złożenie i spakowanie ma kluczowe znaczenie. Oto opis techniki w kilku krokach:

  • Najpierw koszulę należy wyprasować.
  • Złożyć ją dokładnie w taki sam sposób, jak pakuje się nowe koszule, czyli najpierw zapiąć guziki i położyć ją na płaskiej powierzchni guzikami do dołu. Następnie należy zagiąć dwa boki  do środka wraz z rękawami i całość złożyć na pół.
  • Koszule lubią szybko się gnieść, więc warto użyć dodatkowego bufora w postaci innych ubrań, które zastąpią papierową tekturę, która występuje przy zakupie nowego egzemplarza. Polega to na tym, że na środek kładzie się spodnie, a z jednej i drugiej strony składa się dwie koszule nachodzące na siebie. Dodatkowa amortyzacja zmniejszy ilość powstałych zagnieceń.
  • Koszulę należy włożyć do dodatkowego woreczka.
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
199,00 
CzarnyCzarny
129,00 
CzarnyCzarny
269,00 
CzarnyCzarny
59,00 
CABIN SIZE
CzarnyCzarny
399,00 
CzarnyCzarny
159,00 
CzarnyCzarny
229,00 
CzarnyCzarny
169,00 

Oczywiście niekiedy po dotarciu na miejsce konieczne jest użycie żelazka. Warto zaopatrzyć się w podróżne żelazko parowe, które w szybki i łatwy sposób usunie wszelkie zagniecenia – bez konieczności posiadania deski do prasowania, wystarczy powiesić koszulę na wieszaku i potraktować ją strumieniem pary.

Zastosowanie powyższych technik niweluje problem zagnieceń do minimum i jeśli konieczne jest użycie żelazka, to jest to zabieg wyłącznie kosmetyczny.

CzarnyCzarny
169,00 
CzarnyCzarny
229,00 
CABIN SIZE
CzarnyCzarny
399,00 
15.6"
CzarnyCzarny
349,00 
CzarnyCzarny
119,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
99,00 
3 szt.
CzarnyCzarny
129,00