Bezpieczny transport laptopa – co warto wiedzieć?

praca z laptopem

Spis treści:

  1. Jak zapewnić bezpieczeństwo podczas podróży?
  2. W czym bezpiecznie przewozić laptopa?
  3. Torba na laptopa
  4. Plecak na laptopa
  5. Etui typu sleeve

Urządzenia mobilne są dla nas niemal jak druga ręka. Bez telefonu nie ruszamy się z domu, a bez laptopów nigdzie nie wyjeżdżamy. Nic w tym dziwnego, ponieważ duża część naszego życia przeniosła się do internetowego świata. Szczególnie w aktualnie panujących realiach mobilność naszych urządzeń wzrosła. Laptopy zabieramy do kawiarni, na uczelnie, do pracy, korzystamy z nich podczas podróżny. To właśnie ta właściwość zapewniła laptopom olbrzymią przewagę nad komputerami stacjonarnymi.

Jak zapewnić bezpieczeństwo podczas podróży?

Mimo szeregu zalet i przydatności musimy pamiętać, że często ten drogi i cenny dla nas sprzęt jest wyjątkowo wrażliwy na uszkodzenia i wymaga umiejętnego przewożenia. Jedną z najczęstszych awarii, na jaki jest narażony laptop podczas podróży to pęknięcie matrycy. W celu ochrony sprzętu przed takim scenariuszem należy go koniecznie odpowiednio zabezpieczyć. Pozwoli to nie tylko na ochronę przed urazami fizycznymi, ale również przed utratą zawartości i danych, jakie przechowujemy na swoim dysku. Bez względu na okoliczności, by chronić mobilny komputer musimy kierować się kilkoma szczególnymi zasadami. Podczas podróży powinno się odłączyć wszelkie urządzenia dodatkowe, jak myszka lub kable USB, sam sprzęt musi być całkowicie wyłączony, alternatywą nie powinno być jedynie uśpienie. Laptop powinien być przenoszony w konkretnej pozycji – w orientacji pionowej, podczas której jest w mniejszym stopniu narażony na drgania, a za tym na uszkodzenia dysku twardego lub wspomnianej już matrycy. Na koniec najważniejsza z zasad czyli to w czym przewozimy laptopa. Standardowa torba lub plecak nie są w stanie zapewnić skutecznej ochrony, bezpieczny przewóz delikatnego sprzętu gwarantuje jedynie dostosowany do tego, profesjonalny pokrowiec.

CzarnyCzarny
129,00 
14"
CzarnyCzarny
279,00 
15.6"
CzarnyCzarny
339,00 
15.6"
CzarnyCzarny
349,00 
26-45 litrów
CzarnyCzarny
399,00 
CzarnyCzarny
159,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
299,00 
15.6"
CzarnyCzarny
229,00 

W czym bezpiecznie przewozić laptopa?

Powinny być to akcesoria dedykowane do tego celu, wykonywane z odpowiedniego materiału i wyposażone w elementy zabezpieczające przed mechanicznymi urazami. Każdy z rodzajów pokrowców jest bezpieczny, wybór zależy od naszych osobistych preferencji i oczekiwań. Ważna jest wielkość urządzenia i to również należy wziąć pod uwagę podczas dokonywania wyboru.

Torba na laptopa

Torba jest idealnym wyborem dla posiadaczy lekkich i mobilnych laptopów. Może być noszona w ręce lub na ramieniu dzięki długiemu pasku. Pasek może być regulowany w zależności od pożądanej wysokości. Dodatkowe przegródki zapewniają miejsce na ładowarke, niezbędne akcesoria czy inne przedmioty i dokumenty. Tego typu etui wyróżnia się dużą elegancją i pasują do bardziej oficjalnego stylu, ze względu na wygląd przypominający aktówkę. Spełni funkcję nie tylko praktyczne, ale może stanowić element podkreślający nasz styl i dodatek do służbowego stroju. Idealną propozycją jest męska i smukła torba: Laptop Bag – James Hawk. Ten model jest wyposażony w specjalny uchwyt na walizkę, a wodoodporny materiał gwarantuje bezpieczeństwo laptop podczas każdych warunków.

Plecak na laptopa

Plecak to akcesorium nieco mniej formalne znajdzie zastosowanie na przykład podczas podróży pociągiem. Ich zwolennikami są ci, którzy na co dzień wybierają luźniejsze ubrania, a w pracy nie obowiązuje ich dresscode. Największą zaletą tego rodzaju etui jest duża pojemność i wygoda, a noszony na plecach sprawia, że ręce pozostają wolne. Równomiernie rozłożony ciężar bagażu pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji dla pleców. Doskonale sprawdzi się do przenoszenia laptopów podczas dłuższych dystansów i w przypadku cięższych sprzętów. Warto przyjrzeć się modelowi plecaka Smart Backpack marki James Hawk. Posiada on dużą komorę, otwieraną pod kątem 180 stopni, wygodne mocowanie na walizkę i port USB dla wygodnego ładowania.

Etui typu sleeve

To niewielkie etui pozwala zmieścić jedynie niewielkiego laptopa i ewentualnie ładowarkę do niego. Ma miękki materiał, który ściśle przylega do urządzenia. Takie etui nie zajmuje dużo miejsca i jest stosowane bardziej jako zabezpieczenie niż torbę do transportu. Przyda się w większym bagażu lub torebce, by chronić ekran przed zarysowaniami i uszkodzeniami.

Podsumowanie

Transport luzem i bez profesjonalnej ochrony może narazić nasz sprzęt na potencjalne pęknięcia, a ponadto jest po prostu niewygodny. Podczas podróży mogą wydarzyć się przeróżne rzeczy, lepiej kupić plecak lub torbę niż wydawać majątek na naprawę czy kupno nowego laptopa. To inwestycja gwarantująca bezpieczeństwo cennego sprzętu podczas transportu.

CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
49,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
129,00 
POLICARBON
CzarnyCzarny
799,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
179,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
3 szt.
CzarnyCzarny
129,00