Jak wyczyścić walizkę podróżną?

brązowa walizka

Spis treści:

  1. Jak wyczyścić walizkę materiałową?
  2. Jak wyczyścić walizkę w środku?
  3. Czym wyczyścić walizkę?

Sposób czyszczenia walizek podróżnych zależy w dużej mierze od tego, z jakiego materiału zostały one wykonane. Jednocześnie należy pamiętać o czyszczeniu tego akcesorium nie tylko od zewnątrz, lecz również w środku. Czym wyczyścić walizkę podróżną, aby prezentowała się estetycznie?

Jak wyczyścić walizkę materiałową?

Walizka podróżna materiałowa to jedna z najczęściej wybieranych przez turystów. Jest stosunkowo lekka, odporna na uszkodzenia i rozciąganie. Niemniej jednak czyszczenie jej może sprawić pewien problem – ważne, aby nie tylko pozbyć się plam, lecz również nie uszkodzić materiału. Jak umyć walizkę? W tym celu należy sięgnąć po specjalistyczne środki przeznaczone do czyszczenia mebli tapicerowanych. Nanosi się je na powierzchnię walizki, a następnie usuwa za pomocą szczotki lub gąbki pozostałości piany. W przypadku braku dedykowanych środków chemicznych, można posiłkować się ciepłą wodą z dodatkiem połowy łyżeczki odplamiacza do tkanin.

Jak wyczyścić walizkę w środku?

Czyszczenie wnętrza walizki wygląda dokładnie tak samo bez względu na to, czy chodzi o akcesorium miękkie, czy o twardą wersję cabin trolley. W pierwszej kolejności należy usunąć drobne śmieci czy okruchy, najlepiej za pomocą odkurzacza. Można na niego nałożyć kawałek rajstopy, który pełni funkcję filtru, zapobiegając dostaniu się do wnętrza rury na przykład elementów biżuteryjnych. Następnie warto pozbyć się nieprzyjemnego zapachu – w tym celu należy przygotować mieszankę, składającą się z 4 łyżeczek sody oczyszczonej oraz oraz 2 kropel olejku zapachowego. Umieszcza się ją w woreczku i wkłada na wnętrza walizki na 24 godziny. Czym wyczyścić walizkę w środku? Do usuwania zabrudzeń wewnętrznych można użyć ciepłej wody z dodatkiem środka czyszczącego, na przykład delikatnego płynu do naczyń. Zanim walizka zostanie schowana do szafy, należy upewnić się, że jest sucha w środku.

CzarnyCzarny
269,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
399,00 
GranatowyGranatowy
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
109,00 
CzarnyCzarny
299,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
299,00 
26-45 litrów
CzarnyCzarny
399,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 

Czym wyczyścić walizkę?

Wiadomo już, jak wyczyścić walizkę materiałową, pozostaje więc kwestia, jak wyczyścić walizkę podróżną twardą? Otóż najlepiej myć je wodą z dodatkiem płynu do naczyń. Warto posiłkować się ściereczką, a nie na przykład twardą gąbką, która może powodować zarysowania. Na sam koniec warto nanieść na ściereczkę z mikrofibry kilka kropel octu, osuszając powierzchnię walizki. Zastanawiając się, jak wyczyścić walizkę lub inne akcesoria podróżne, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na delikatne środki chemiczne. Jeśli chodzi o większe zabrudzenia, to w kontekście walizek materiałowych można się ich pozbyć środkami do czyszczenia mebli tapicerowanych. Warto natomiast unikać silnych detergentów. które mogą powodować odbarwienia.

RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
99,00 
CzarnyCzarny
159,00 
15.6"
CzarnyCzarny
229,00 
CzarnyCzarny
99,00 
CzarnyCzarny
169,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
129,00 
CzarnyCzarny
269,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
299,00