Jak zresetować i zmienić kod do walizki?

walizka z zamkiem TSA

Spis treści:

  1. Jak zresetować szyfr w walizce? Problem każdego turysty
  2. Jak zmienić kod w kłódce do walizki?

Jak zresetować szyfr w walizce? Problem każdego turysty

Ostatni dzień do wyjazdu, czyli najlepszy czas na spakowanie rzeczy. Wyciągasz z piwnicy, bądź strychu zafoliowaną walizkę, lecz napotykasz problem – jaki to mógł być kod? Urodziny? Rocznica ślubu? A może data zakupu pierwszego samochodu. Osoby posiadające czterolistną koniczynkę, trafią i otworzą walizkę. Jednak co ma zrobić reszta, gdyż nie masz szans na przypomnienie sobie tych kilku przypadkowych cyfr? Oczywiste dokonać reset szyfru w walizce, lecz jak tego dokonać? Odpowiedź na to nurtujące pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Jak zresetować szyfr w walizce?

Współcześnie do większości akcesoriów podróżnych stosuję się wbudowany zamek z szyfrem. Jest to najwygodniejsza opcja, gdyż nie każdy posiada czas, aby przed podróżą zakupić oddzielną kłódkę. Komfort jednak jaki pozostaje z wiedzą o szczelnym zamknięciu wnętrzu naszej walizki, jest bardzo przyjemny szczególnie podczas lotów samolotem. Gdzie stres o nasz bagaż to ostatni jaki powinniśmy sobie dodawać, a walizki lubią się gubić i po prostu lepiej jak jest szczelnie zamknięta. Problem zjawia się, gdy zapominamy tego ciągu ważnych cyfr. Zatem jak zmienić kod w zamku walizki?

Najczęściej w walizach podróżnych występuję typ zabezpieczenia trzech pokręteł z cyframi, które posiadają dwa niewielkie otwory w roli końcówki zamka. Jeśli nie pamiętamy kodu to aby rozszyfrować naszą walizkę trzeba ją najpierw otworzyć. W jaki sposób otworzyć walizkę jeśli kod do niej jest dla nas nieznany? Oto jeden ze sposób z największym powodzeniem :

Po pierwsze zorganizuj sobie narzędzia, które pomoże Ci w otworzeniu zamka. Może być to żyletka, pilniczek, bądź jakikolwiek cienki przedmiot. Ważnym elementem jest to, aby końcówka byłą zaostrzona szpikulcem. Bez tego nie dasz rady odblokować zamka!

Teraz ustaw walizkę w ten sposób, aby mieć komfortowy dostęp do zamka. Rozpoczynamy od pokrętła pierwszego ustanowionego na dowolnej cyfrze. Choć najwygodniej będzie wybrać cyfrę 0.  Do ręki weź swoje narzędzie i wokół obwodu kręgu dotykaj naszego zamka, do momentu wyczucia nierówności. Dla ułatwienia jest to uczucie jakbyśmy wpadli na schodek. Jeżeli nic takiego nie poczujesz, oznacza to, iż po prostu to nie cyfra. Wtedy przekręcasz o jedno oczko dalej czyli tym razem pracujesz nad cyfrą 1. I rób tak dalej, aż nie poczujesz tej nierówności. Dla lepszego zobrazowania jest to moment podczas którego nasz szpikulec zahacza, i jesteś go w stanie wsadzić w środek pokrętła. Gdy natrafiłeś na nierówność, postępuj tak dalej z dwoma kolejnymi pokrętłami.

Jeżeli natrafiłeś na wszystkie nierówności i masz ułożone cyfry to już jest prosta droga do resetu kodu w walizce. Choć to nie jest jeszcze twój kod. W tym momencie posiadasz tylko konfigurację cyfr, dlatego musisz przekręcać cyfry o jedną w bok , sprawdzając czy może to ta kombinacja, która otworzy walizkę. Dla lepszego zobrazowania, posiadając kod 0-2-1 musimy przekręcić na 1-3-2 i później na 2-4-3 i tak dalej dopóki się nie otworzy. Jest to jeden z lepszych sposób na otworzenie walizki. Gdy posiadamy otwartą walizkę i znamy nasz poprzedni kod to wystarczy wykonać kilka następujących ruchów aby zresetować szyfr w walizce. Warto zaznaczyć, iż ten sposób działa również w przypadku walizek z zamkiem TSA. Są to specjalistyczne w walizki z systemem Travel Sentry Approved, który bardzo dobrze zabezpiecz bagaż. Do zwiększenia efektu w walizkach stosują również cabin trolley, tworząc naprawdę mały sejf na kółkach. Jest to naprawdę świetny wybór na podróżna walizkę. Więcej możecie poczytać o tych systemie, klikając w wcześniej oznaczony link. Zatem jak zmienić kod do walizki? Jeżeli chcecie ustawić nowy kod, na świeżo zakupionej walizce. To również poradnik dla was. Po pierwsze musisz ustawić na pokrętłach obecny szyfr – w przypadku nowej walizki, producenci najczęściej wprowadzają kombinacją 0-0-0. Dla pewności możesz otworzyć zamek, sprawdzają czy to na pewno odpowiedni kod.

Następnie obok zamka w większości walizek występuję mały otworek, do którego trzeba wepchnąć narzędzie zakończone szpikulcem(może być to samo, które stosowaliście do otworzenia walizki, a w tym wypadku nada się nawet długopis) Gdy poczujecie opór, należy użyć trochę więcej siły i wepchnąć nasz przedmiot do środka. W tym momencie wcisnęliście blokadę w walizce. Teraz wystarczy zmienić kod walizki, taki który będziecie tym razem pamiętam i proszę bardzo. Szyfr został zmieniony!

ochrona RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
179,00 
ochrona RFID
CzarnyCzarny
159,00 
2 kolory
Czarny/BrązowyCzarny/Brązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
Brązowy/JasnobrązowyBrązowy/Jasnobrązowy
149,00 
CzarnyCzarny
79,00 
skóra naturalna
CzarnyCzarny
139,00 
ochrona RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
139,00 
ochrona RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
skóra naturalna
CzarnyCzarny
129,00 

Jak zmienić kod w kłódce do walizki?

Współcześnie do kłódek rzadko kiedy stosuję się zwykłej wkładki na klucz. Najczęściej w coraz to nowszych modelach aby otworzyć kłódkę, trzeba podać kod szyfrowany w zamku mechanicznym. Jednak i tym razem zapomniałeś, jakie szczęśliwe cyfry powinny ułożyć się w magicznej kombinacji. Spokojnie i na to posiadamy sposób.

Aby zmienić kod w kłódce do walizki trzeba przygotować również cienkie narzędzie, zaostrzone przy końcówce. W tym wypadku dobrym pomysłem będzie szczelinomierz wycięty w formie szpikulca.

Następnie tak jak w wypadku zamka w walizce, szukamy nierówności. Trzymając w dłoni ostre narzędzie, przejeżdżamy wzdłuż pokręteł szukając uskoku(schodka). Trzeba pamiętać o tym aby sprawdzać po obu stronach okręgu, oczekując aż nasz szpikulec w końcu zahaczy. Jest to sposób, który musimy robić do skutku, tak jak wypadku zwykłego zamka walizce. Musimy przesuwać kod, aż w końcu trafimy na nierówność. Gdy uda nam się to, przesuwamy jedno oczko w górę (1-2-3, zmieniamy na 2-3-4, itd)

“Próbowałem wiele razy, kilkoma narzędziami ale dalej nie potrafię znaleźć nierówności w mojej kłódce?”

Na wszystko jest sposób. Jest to oczywiście opcja bardziej uniwersalna, jednak działa przy niektórych kłódkach. Musisz napiąć górną część kłódki, w taki sposób jakbyś chciał oddzielić pałąk od korpusu i trzymaj w takiej pozycji. Następnie kręć pokrętłami, aż nie odczujesz pewnych różnic. Jak większy, bądź mniejszy luz przy talerzykach. Wtedy musisz ustawić kod w cyfrach chodzących najluźniej. Gdy znacie swój stary kod – wystarczy przy otwartej kłódce zmienić cyfry na nowe(tym razem wybierz znajomą Ci kombinację) i zatrzaśnij zamek. W ten sposób zmienisz kod w kłódce do walizki.

Mam nadzieję, że nigdy nie zapomnisz kodu, lecz pamiętaj każdemu może się zdarzyć. Jednak nie marnuj wtedy nerwów przed wakacjami i po prostu zastosuj jedną z tych porad, a z pewnością wszystko się uda!

2 kolory
Czarny/BrązowyCzarny/Brązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
Brązowy/JasnobrązowyBrązowy/Jasnobrązowy
149,00 
Product Badge
CzarnyCzarny
799,00 
ochrona RFID
CzarnyCzarny
229,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
299,00 
ochrona RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
79,00 
CzarnyCzarny
179,00 
CzarnyCzarny
79,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
179,00