Męska destynacja miesiąca – Bukowel

Bukowel

Spis treści:

  1. Wybór destynacji na zimowy wyjazd
  2. Nieodkryta destynacja na zimowe wyjazdy na narty – Bukowel
  3. Bukowel jako świetny pomysł na ekstremalny męski wypad

Zimowe sporty cieszą się coraz większą popularnością. Ośrodki narciarskie przeżywają o tej porze roku prawdziwe oblężenie, a turyści szukają coraz ciekawszych miejsc, w których spędzą swój urlop zimą. W sezonie 2021/2022 na liście najlepszych europejskich ośrodków narciarskich według Travelcircus na 11 miejscu znalazł się Ośrodek Turystyczny Bukowel położony na Ukrainie. To mało znany kierunek, który można wpisać na listę miejsc, które warto odwiedzić w przyszłości. 

Wybór destynacji na zimowy wyjazd

Nie jest łatwo podjąć decyzję odnośnie wyboru miejsca, gdzie spędzić zimowy urlop jeśli chodzi o wyjazdy na narty. W samej Europie istnieje bowiem ponad 120 ośrodków narciarskich, a każdy kusi pięknymi widokami i świetną jakością usług. W tym wypadku należy określić oczekiwania wobec takiego miejsca, co znacznie ułatwi i skróci poszukiwania. Wypad na narty to świetna okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu zimą.

CzarnyCzarny
139,00 
CzarnyCzarny
169,00 
CzarnyCzarny
59,00 
CzarnyCzarny
79,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
99,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
139,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
179,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 

Nieodkryta destynacja na zimowe wyjazdy na narty – Bukowel

Mało osób wie o istnieniu całkiem sporego kurortu leżącego 250 km od polskiej granicy, na Ukrainie. Sezon narciarski trwa tam od grudnia do kwietnia. To największy w tym kraju kurort górski położony na zboczach trzech karpackich gór, tj. Bukowel (1127 m), Dowga (1372 m) oraz Czarna Klewa (1245 m). Cały kompleks jest świetnie rozbudowany, zarówno jeśli chodzi o trasy, jak i pozostałą infrastrukturę. Dzięki 75 km tras o wszystkich poziomach trudności, 17 wyciągom oraz licznym atrakcjom to miejsce jest coraz częściej wybierane przez narciarzy i snowboardzistów. Kurort oprócz tras narciarskich oferuje także trasy rowerowe oraz przeróżne atrakcje na wysokościach.

Bukowel jako świetny pomysł na ekstremalny męski wypad

Często właśnie zimą przychodzi chęć na typowo męski wypad z nutką adrenaliny. Jeśli pośród uczestników wypadu są osoby, które chętnie korzystają ze sportów zimowych, Bukowel może okazać się strzałem w dziesiątkę. To rewelacyjna alternatywa dla alpejskich kurortów, która oferuje także ekstremalne przeżycia. Mowa o locie na tyrolce ze stromymi spadkami i gwałtownymi zakrętami, zwany Kolejką Górską Bukowel, która ucieszy każdego mężczyznę. Inną propozycją będzie atrakcja o nazwie Rewers, która polega na uniesieniu podwójnego krzesła na wysokość 50 metrów, które potem zrywa się i leci z zawrotną prędkością do stacji bazowej. Ośrodek oferuje także dla miłośników mocnych wrażeń szybki tor saneczkowy, skoki na linie oraz wahadło, które okazuje się szybkim lotem z wysokości 9-piętrowego budynku. Po atrakcjach na świeżym powietrzu Bukowel przygotował rozrywkowe miejsce, jakim jest Bar & Apres Ski. W zwyczaje panujące w barze wpisuje się tańczenie na stole oraz programy rozrywkowe z udziałem zaproszonych artystów oraz DJ-ów. Wszystko to z szeroką ofertą barową oraz food courtem. Warto także zakwaterować się nie w oddzielnych pokojach, a w domkach, które pozwalają na lepszą integrację w grupie. Branie udziału w organizowanych zawodach lub rozgrywkach zapewni także wiele pozytywnych emocji, zwłaszcza w męskiej grupie.

Bukowel w Karpatach Wschodnich niczym nie odstaje od znanych zachodnioeuropejskich ośrodków, a znajduje się w niedalekiej odległości od polskiej granicy. Często pada określenie, że Bukowel to kawałek Szwajcarii na Ukrainie. Jakość w stosunku do ceny za noclegi oraz karnety w ośrodku jest naprawdę dobra. Obecność blisko położonych noclegów oraz możliwość dojazdu samochodem pod same wyciągi znacznie ułatwia wypoczynek. Wybierając się na białe szaleństwo ze znajomymi warto wziąć pod uwagę to miejsce także ze względu na mniejszy ruch niż w Białce Tatrzańskiej czy bardziej znanych ośrodkach. Co roku powstają tam dodatkowe atrakcje, które zachęcają turystów spragnionych zimowych wrażeń.

 

CABIN SIZE
CzarnyCzarny
399,00 
CzarnyCzarny
229,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
14"
CzarnyCzarny
279,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
129,00 
CzarnyCzarny
129,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
399,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00