Co należy spakować w podróż służbową?

businessman

Spis treści:

  1. Co należy spakować w podróż służbową?
  2. Gotowi do drogi

Co należy spakować w podróż służbową?

Podróż służbowa jest istotnym elementem naszej pracy, zważając na fakt, że najczęściej wiąże się z reprezentowaniem firmy. Wywołuje to zazwyczaj ogromną presję i stres, w związku z tym, warto zadbać o odpowiednią organizację podróży. W celu zachowania profesjonalizmu oraz uniknięcia niepotrzebnych kłopotów warto zapoznać się z poniższą checklistą, która ułatwi każdą podróż służbową.

#1 Garderoba

Podróż służbowa często trwa około kilku dni, a nawet tydzień, dlatego ważne jest spakowanie różnorodnych ubrań tak, aby być gotowym na każdą okazję. Należy zabrać ze sobą formalny, elegancki strój niezbędny na spotkania biznesowe, najczęściej garnitur i akcesoria z nim związane. W przypadku podróży z garniturem należy zadbać o jego bezpieczny przewóz. Pomocny może okazać się Suit Weekender marki James Hawk, czyli elegancka torba, posiadająca wbudowany pokrowiec na garnitur. Wskazane jest także posiadanie awaryjnego stroju. Co więcej, kluczowy będzie strój casualowy wraz z wygodnym obuwiem, co będzie przydatne na czas podróży, bądź w przypadku aktywności fizycznej. Należy pamiętać, aby dostosować garderobę do warunków atmosferycznych jakie będą panować w miejscu docelowym.

#2 Elektronika

Jest to jeden z ważniejszych punktów checklisty, zważając na fakt, że podróż służbowa często wiąże się z przedstawianiem prezentacji, bądź projektu. Do czego realizacji kluczowy jest laptop, telefon, bądź tablet gotowy do użytku. Dlatego, też należy zadbać o ich bezpieczny przewóz w odpowiedniej torbie lub plecaku oraz zabranie ze sobą wszystkich niezbędnych akcesoriów, np. ładowarki, pendrive, słuchawki. Bardzo wygodną opcją jest powerbank, który jest łatwy w przewozie, praktyczny i zajmuje mało miejsca, oraz oszczędzi kłopotu związanym z szukaniem gniazdka.

#3 Higiena osobista

Wygodnym rozwiązaniem dla podróży służbowej są kosmetyki w miniaturowej wersji, które idealnie wystarczą chociażby na tygodniowy wyjazd. Są one poręczne i spełniają wymogi linii lotniczych, zakładając, że podróżuje się jedynie z bagażem podręcznym. Należy też pamiętać o golarce i innych niezbędnych akcesoriach, które należałoby uwzględnić tworząc spersonalizowaną checklistę. Wodoodporna kosmetyczka James Hawk w tym przypadku byłaby bardzo korzystnym rozwiązaniem, gdyż nie tylko pomieści wszystkie kosmetyki, ale też odpowiednio je zabezpieczy..

#4 Dokumenty

Dokumenty są równie ważne jak sprzęt elektroniczny. Niezbędny będzie dowód, bądź paszport w przypadku podróży poza granice Unii Europejskiej. Jeżeli zaplanowane jest wynajęcie samochodu na miejscu spotkań biznesowych, bądź jeżeli do miejsca docelowego jedzie się samochodem służbowym nie można także zapomnieć o prawie jazdy. Portfel slim mógłby ułatwić przetrzymywanie wszystkich dokumentów w jednym miejscu, gdyż jest on poręczny i łatwy w przechowywaniu.

RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
199,00 
CzarnyCzarny
129,00 
14"
CzarnyCzarny
279,00 
CzarnyCzarny
269,00 
CzarnyCzarny
59,00 
15.6"
CzarnyCzarny
349,00 
CABIN SIZE
CzarnyCzarny
399,00 
CzarnyCzarny
159,00 

#5 Orientacja w terenie

Przed podróżą warto byłoby zorientować się w terenie, bądź zdobyć informacje na temat parkingu, w przypadku podróży samochodem. Rozeznanie przed wyjazdem zaoszczędzi stresu, np. z dostaniem się do miejsca spotkania biznesowego, czy nawet transportu z lotniska do hotelu. W związku z tym niezbędne byłoby zaopatrzenie się w aplikacje ułatwiające poruszanie się, takie jak Mapy Google czy Jakdojade.

#6 Rozrywka

Aby umilić sobie czas w trakcie podróży lub w trakcie wolnego czasu, można zdobyć informacje na temat wydarzeń mających miejsce w danym mieście. Rozrywka typu, kino teatr czy stand up, mogą pomóc rozładować emocje po stresujących spotkaniach, bądź mogą służyć zapoznaniu się z nowym towarzystwem biznesowym. Co więcej, przed wyjazdem warto ściągać filmy, bądź książki, w razie gdyby tamtejsze połączenie internetowe było słabe.

Gotowi do drogi

Przedstawiona powyżej lista to tylko jeden z wielu sposobów na jej wykonanie. Zależy ona od osobistych preferencji i od charakteru podróży służbowej. Jest ona jednak bazą niezbędników podczas takiej wyprawy. Kluczem do bezstresowej podróży służbowej jest przede wszystkim bardzo dobra organizacja, w czym pomaga wcześniej wspomniana checklista, bądź zaopatrzenie się w planer.

RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
CzarnyCzarny
139,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
199,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
CABIN SIZE
CzarnyCzarny
799,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
99,00 
CABIN SIZE
CzarnyCzarny
399,00