Co to jest zamek TSA i dlaczego warto go mieć w swojej walizce?

czarna walizka z systemem TSA

Spis treści:

  1. Co to jest zamek TSA?
  2. Jak działa zamek TSA?
  3. Jak odblokować zamek TSA?
  4. Jak zresetować zamek TSA?
  5. Zalety posiadania walizki z zamkiem TSA

Walizka podróżna to podstawowy element każdego wyjazdu. Większość osób skupia się na walorach wizualnych, my polecamy zwrócić uwagę na szczegóły. Wiedza na temat materiału, wagi, zabezpieczeń oraz innych dodatkowych funkcji jest niezwykle przydatna przy wyborze idealnej walizki. W dzisiejszym artykule skupimy się na bezpieczeństwie. System szyfrujący, zamek TSA – to najskuteczniejszy element, stojący na straży bagażu podróżnika. Jak odblokować zamek tsa? Jak otworzyć zamek tsa w walizce? Na te i inne pytania, znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule. 

Co to jest zamek TSA?

TSA zamek, to nic innego, jak najskuteczniejszy zamiennik tradycyjnej kłódki. Jest to system szyfrowy, który pozwala na zamykanie i otwieranie walizki, wyłącznie przez właściciela lub służby celne. Kombinacja trzech cyfr, uniemożliwia dostania się do środka, przez osoby trzecie. Warto zainwestować w model z zamkiem TSA w tzw. cabin trolley. Podczas chwilowej nieobecności na miejscu pasażera, masz pewność, że bagaż jest bezpieczny.

CzarnyCzarny
59,00 
15.6"
CzarnyCzarny
329,00 
CzarnyCzarny
129,00 
15.6"
CzarnyCzarny
219,00 
2 w 1
Czarny/BrązowyCzarny/Brązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
Brązowy/JasnobrązowyBrązowy/Jasnobrązowy
149,00 
POLICARBON
CzarnyCzarny
799,00 
CzarnyCzarny
149,00 
CzarnyCzarny
99,00 

Jak działa zamek TSA?

Zamek TSA w walizce, to niewielkie urządzenie, najczęściej zamontowane na jej szczycie. Po jej zamknięciu, za pomocą zamka błyskawicznego, należy umieścić suwaki w strukturze zamka TSA. Następnie wprowadza się 3-cyfrowy kod, który blokuje możliwość dostania się do środka bagażu.

Jak odblokować zamek TSA?

Zamki TSA do walizek, są banalnie proste w obsłudze. Aby odblokować zamek należy wpisać kombinacje trzech cyfr. Szyfr należy zapamiętać i najlepiej nigdzie nie zapisywać, aby notka nie dostała się w niepowołane ręce.

Jak zresetować zamek TSA?

Kod szyfrujący zamka TSA, można zresetować w dowolnym momencie – wystarczy wpisać aktualny kod. Następnie wcisnąć przycisk “resetuj” – bardzo często jest to niewielki otwór, w który należy wprowadzić ostry przedmiot. W tym momencie, można już ustalić nowy kod.

Zalety posiadania walizki z zamkiem TSA

Pewnie zastanawiasz się, które gadżety na podróż mają sens i czy zamek TSA w walizce jest konieczny. Dawniej dominowały zwykłe kłódki. Kłódek można się łatwo pozbyć, wystarczy je przeciąć, co daje znikomą ochronę przed kradzieżą. Jest to też kłopotliwe podczas kontroli celnej – sprawdzający musi ją przeciąć. W przypadku zamków TSA, celnicy są w posiadaniu klucza, który jest w stanie go otworzyć, bez uszczerbku na jego konstrukcji. Pierwszą i najważniejszą zaletą zamka TSA w walizce jest skuteczna ochrona przed kradzieżą. Jest łatwy w użyciu, istnieje możliwość zmiany kodu w dowolnym momencie, a klucz do niego, jest w naszych głowach.

RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
149,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
GranatowyGranatowy
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
99,00 
CzarnyCzarny
219,00 
3 szt.
CzarnyCzarny
199,00 
2 rozmiary
CzarnyCzarny
179,00 
POLICARBON
CzarnyCzarny
799,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
299,00