Jak oznaczyć walizkę do samolotu?

czarna walizka podróżna

Spis treści:

  1. Jak oznaczyć bagaż do samolotu?
  2. Jak wyróżnić walizkę?

Zagubienie bagażu na lotnisku zdarza się bardzo często. Nieraz z winy obsługi i systemów, częściej gdy inny pasażer pomyli podobnie wyglądające walizki. Jeśli już dojdzie do takiej sytuacji pojawia się duża ilość stresu i dodatkowych wydatków. Szczególnie, jeśli personel nie współpracuje, a powód zaginięcia nie jest znany. Jak uchronić się przed takim scenariuszem? Istnieje kilka sposobów na oznaczenie bagażu lotniczego. Często te najprostsze są też najbardziej efektywne!

Jak oznaczyć bagaż do samolotu?

Podczas podróży samolotem warto wyróżnić nie tylko walizkę, ale też bagaż podręczny. Wszak to w nim znajdują się najcenniejsze z przewożonych rzeczy – elektronika, akcesoria podróżne, leki. To, co leci w kabinie, ma mniejszą szansę na zaginięcie, ale i takie pomyłki się zdarzają. Aby się od nich uchronić możesz zastosować porady wymienione niżej, w sekcji jak wyróżnić walizkę.

Bagaż pokładowy

Do bagażu podręcznego na wszelki wypadek spakuj rzeczy, które będą Ci niezbędne, jeśli Twój bagaż rejestrowany zostanie zagubiony. Ładowarka do telefonu, dokumenty, gotówka i leki – to rzeczy niezbędne. Możesz się pokusić również o włożenie do niego ubrań na przynajmniej jeden dzień. Taka dywersyfikacja przewożonych rzeczy jest stałym elementem pakowania się u ludzi, którzy podróżują często.

Wydaje się, że ilość rzeczy koniecznych do zabrania jest dość duża (jak na bagaż podręczny), jednak pojemny cabin trolley pomoże Ci je wszystkie udźwignąć. Przed lotem sprawdź jednak co można mieć w bagażu podręcznym. Ta wiedza pomoże Ci uniknąć kłopotów na lotnisku. Przykładowo – możesz mieć ze sobą paczkę papierosów i zapalniczkę, ale papieros elektroniczny na baterię może przysporzyć problemów.

CABIN SIZE
CzarnyCzarny
799,00 
CzarnyCzarny
129,00 
2 w 1
Czarny/BrązowyCzarny/Brązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
Brązowy/JasnobrązowyBrązowy/Jasnobrązowy
149,00 
CzarnyCzarny
139,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
49,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
199,00 
CzarnyCzarny
159,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
139,00 

Jak wyróżnić walizkę?

Kluczem do tego, aby skutecznie uchronić walizkę przed zaginięciem na lotnisku (ale też poza nim!) jest jej wyróżnienie. Oznaczenie bagażu lotniczego może zostać wykonane na wiele sposobów. Ich efektywność jest podobna, a ich wybór zależy głównie od preferencji podróżującego. Poniżej podpowiadamy jak oznaczyć bagaż rejestrowany. Podane przez nas sposoby możesz stosować samodzielnie bądź łącznie – dla większego bezpieczeństwa.

Kolorowe naklejki

Jeśli posiadasz już walizkę podróżną i możesz ją spersonalizować – śmiało! To jeden z najtańszych sposobów na oznaczenie walizki do samolotu. W sklepach papierniczych (a w sezonie jesiennym również w supermarketach) znajdziesz naklejki na zeszyty, na ściany, a także te tematyczne – np. Halloweenowe.  Szansa, że ktoś użyje takich samych zdobień jest bliska zeru. Dodatkowo – świetnie się prezentują i umilą Twoją podróż.

Zakup oryginalnej walizki

Nie musisz zastanawiać się czym oznaczyć walizkę, jeśli jeszcze jej nie posiadasz. Przy zakupie torby podróżnej kieruj się nie tylko pojemnością i wytrzymałością, ale również dostępnością kolorów i wzorów. Podróżujący często wybierają jednolite, stonowane kolory, nie mając na uwadze konieczności namierzenia bagażu na taśmie transportowej lotniska. Jeśli wybierzesz oryginalny motyw na pewno łatwo go dostrzeżesz.

Wizytówki do walizki

Podane wyżej sposoby na to jak dobrze oznaczyć walizkę mają jedną wadę – na walizce nadal nie widać Twojego imienia i nazwiska. Można to w łatwy sposób rozwiązać! Już za kilka złotych dostępne są do kupienia wizytówki, które przypina się na zewnętrznej stronie bagażu. Jest na nich miejsce na wpisanie podstawowych danych podróżującego, także numeru telefonu i adresu. Dzięki temu niezależnie od przyczyny zagubienia bagażu możliwe jest jego szybki zwrot do prawowitego właściciela.

Pasy spinające

Czym jest pas spinający? To najlepsza odpowiedź na pytanie jak oznaczyć walizkę do samolotu. Taki pas ma swoje unikatowe walory estetyczne – przykuwa wzrok, jest dostępny w dużej liczbie wzorów i kolorów. Można zamówić pasy z własnym napisem. Dobrym wyborem będzie imię i nazwisko (przydatne przy podróżowaniu całą rodziną, z kilkoma takimi samymi walizkami!), śmieszny tekst z filmu, a nawet ciekawostka ze świata przyrody. Ten sposób na to jak wyróżnić walizkę jest jednym z najbardziej praktycznych. Pas obejmuje cały obwód walizki, zabezpieczając ją np. w przypadku uszkodzenia zamka.

Wstążki i kokardki

Ten sposób jest prawdopodobnie najtańszym, a na pewno najbardziej uroczym. Zawiązanie na rączkach bagażu kolorowego materiału pozwoli na oznaczenie walizki i szybkie wypatrzenie jej w tłumie. Jest to rozwiązanie stosowane zwykle na ostatnią chwilę, lecz nie jest mniej efektywne od proponowanych wyżej. Tak jak i one sprawdzi się w każdym typie torby podróżnej.

Kłódki na zamek

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego warto ubezpieczyć się na wypadek zaginięcia bagażu. Jeśli wpadnie on w niepowołane ręce nie chcemy, aby był otwierany. Z pomocą przychodzą kłódki, które montuje się na suwaki (nawet jeśli walizka sama w sobie ma już kod). Są one jedną z rzeczy charakterystycznych, które można przywiesić do walizki i – tak jak pas spinający – zapewniają bezpieczeństwo przewożonym w niej rzeczom.

Mamy nadzieję, że dzięki temu krótkiemu poradnikowi już nigdy nie dojdzie do zagubienia walizki. Odpowiednio oznaczona walizka rzuca się w oczy i zobaczysz ją z daleka. Miłej podróży!

CzarnyCzarny
139,00 
2 rozmiary
CzarnyCzarny
179,00 
CzarnyCzarny
79,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
3 szt.
CzarnyCzarny
129,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
139,00 
CzarnyCzarny
99,00