Wodospady w Chorwacji

wodospad w Chorwacji

Spis treści:

  1. Gdzie w Chorwacji są wodospady?
  2. Wodospady w Chorwacji. Które warto zobaczyć?

Chorwacja to jeden z wakacyjnych hitów i ulubionych destynacji podróżniczych Polaków. Piękne plaże, setki wysp, szczyty górskie, kameralne miasteczka sprawiają, że co roku ściągają tam tłumy. Niewątpliwym plusem są także wygodne drogi, którymi z łatwością można dotrzeć autem z naszego kraju oraz język, który nie stanowi bariery dla osób, z innych krajów słowiańskich. Od czasu premiery hitowego serialu “Gra o tron” , którego wiele z odcinków kręconych było w Chorwacji do kraju ściągają tłumy turystów. Wielu z nich przy okazji wizyty w tym kraju dowiaduje się o jeszcze jednym cudzie natury, który położony jest w tym kraju. Mianowicie chodzi o wodospady w Chorwacji, których są tu setki!

Gdzie w Chorwacji są wodospady?

Do Chorwacji można dotrzeć z Polski zarówno autem, pociągiem, autokarem, jak i samolotem. Wiele osób zastanawia się co można mieć w bagażu podręcznym na taką podróż. Najlepiej zabrać wygodne buty i sportowe ubrania, które przydadzą się przy okazji zwiedzania wodospadów. Osoby, które planują zabrać ze sobą więcej rzeczy powinny skorzystać z takiego sprzętu jak walizka podróżna, natomiast dla osób, które będą pracować w drodze z pewnością przydadzą się plecaki na laptopa. Odpowiednie rzeczy spakowane? Czas wyruszyć w drogę!

Wodospady na Chorwacji można znaleźć w kilku miejscach na mapie. Większość z nich jest w zasięgu godziny lub dwóch drogi autem z wybrzeża. Gdzie w Chorwacji są wodospady? Oczywiście w górach! Żeby znaleźć te najbardziej znane wystarczy wpisać “park wodospady Chorwacja”. Jednym z pierwszych wyników będzie park, z którego jest dumna Chorwacja. Wodospady, gdzie jeździ najwięcej turystów to Jeziora Plitwickie. Położone są niedaleko od Zagrzebia. To ogromny teren, który przemierzać można pieszo, statkiem lub specjalnym pociągiem dla turystów. Te słynne wodospady w Chorwacji są piękne o każdej porze roku. Warto je odwiedzić nie tylko latem (wówczas jest tam najwięcej turystów), ale także wiosną, jesienią, a nawet zimą. Veliki Slap, który położony jest w tym parku to największy wodospad w Chorwacji.

W tym kraju znajduje się również drugi słynny park wodospadów. Chorwacja to miejsce, gdzie można także odwiedzić wodospady na rzece Krka. Rzeka Krka spada z gór, a przez to na jej terenie utworzyło się naturalnie aż 7 wodospadów. Chorwacja uważa za swój skarb narodowy zwłaszcza Skradinski Buk. Ten wodospad na Chorwacji uwielbiał już w XIX w. cesarz Franciszek Józef.  Jest to też najpopularniejszy i najłatwiej dostępny tu wodospad.

Chorwacja może się pochwalić niesamowitymi skarbami natury. Na mapie kraju, jest jeszcze kilka miejsc gdzie są wodospady w Chorwacji.  Oprócz wymienionych powyżej warto zobaczyć także kanion rzeki Mreżnica, gdzie znajdują się również malownicze wodospady. Chorwacja ma także inne piękne wodospady, które znajdują się nieopodal Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Są to wodospady w miejscowości Rastoke. Oprócz tego niesamowite są także wodospady na rzece Zrmanji. Przejeżdżając przez pasma górskie Chorwacji można się także natknąć na mniejsze wodospady.\

RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
139,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
3 szt.
CzarnyCzarny
199,00 
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
129,00 
3 szt.
CzarnyCzarny
129,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
149,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
49,00 
2 w 1
Czarny/BrązowyCzarny/Brązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
Brązowy/JasnobrązowyBrązowy/Jasnobrązowy
149,00 

Wodospady w Chorwacji. Które warto zobaczyć?

Warto odwiedzić ten przepiękny kraj, jakim jest Chorwacja . Wodospady powinny znaleźć się w planie każdego podróżnika. Osoby, które mają mniej czasu i nie mogą sobie pozwolić na wynajem auta powinny wpisać w wyszukiwarce hasło: “Chorwacja wodospady wycieczka” – w ten sposób z łatwością natkną się na zorganizowany wyjazd. Wiele z biur podróży oferuje dodatkowo wycieczki statkiem jako atrakcje Chorwacji. Wodospady na Jeziorach Plitwickich lub rzece Krka są dzięki temu łatwiejsze do zobaczenia. Przydadzą się tu także akcesoria podróżne, które ułatwią podróż i przewożenie rzeczy.

Wielu turystów zastanawia się jakie wybrać wodospady. Chorwacja, gdzie można spotkać te cuda natury w wielu miejscach, jest w szczególności dumna z Parku Narodowego Jezior Plitwickich i Parku Wodospadów na rzece Krka. Oba te parki i znajdujące się na ich wodospady są najbardziej warte zobaczenia. Wielki Wodospad położony nad rzeką Koraną robi piorunujące wrażenie, bo ma aż 78 metrów wysokości! Jest to największy skarb jaki ma Chorwacja. Wodospad jest przepiękny! Żeby zobaczyć najpiękniejsze wodospady najlepiej jest wybrać całodniową wycieczkę i jeden park.  “Chorwacja wodospady” po wpisaniu tej frazy z pewnością można wytypować te najbardziej warte zobaczenia. Przy okazji wycieczki samochodowej na Chorwację warto zobaczyć także piękny wodospad Podgórnej w Karkonoszach.

Warto również zwrócić uwagę na kilka mniejszych wodospadów położonych na rzekach lub w kanionach. Na wiele z nich można się natknąć pokonując drogę z jednego punktu do drugiego. Po drodze do Plitwic można odwiedzić równie malownicze Wodospady Rastoke. Nieopodal Puli znajduje się słynący ze swojej turkusowej wody wodospad Kotli. Niedaleko granicy z Bośnią i Hercegowiną w Parku Narodowym Una można obejrzeć piękny wodospad Štrbački buk, który ma ponad 20 metrów wysokości.

2 rozmiary
CzarnyCzarny
179,00 
CABIN SIZE
CzarnyCzarny
399,00 
CzarnyCzarny
139,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
159,00 
CzarnyCzarny
139,00 
3 szt.
CzarnyCzarny
199,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
299,00