Jak spakować garnitur do wysyłki?

akcesoria męskie

Spis treści:

  1. W co spakować garnitur do wysyłki?
  2. Jak zapakować garnitur?

Często wyjeżdżasz służbowo? W planach masz ślub i wesele lub inną uroczystość wymagającą eleganckiego stroju? W takim razie bardzo możliwe, że właśnie zastanawiasz się, jak spakować garnitur do wysyłki, żeby go nie zniszczyć i nie pogiąć – wysyłka to doskonałe rozwiązanie, jeżeli nie chcesz brać ze sobą w podróż dużej ilości bagażu. Część rzeczy możesz wysłać wcześniej, żeby czekały na Ciebie u celu Twojego wyjazdu. Co zrobić, żeby po przyjeździe na miejsce nie martwić się o prasowanie marynarki i spodni? W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, których warto się trzymać. Sprawdź, op czym zdecydowanie musisz pamiętać!

CzarnyCzarny
269,00 
CzarnyCzarny
159,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
139,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
119,00 
3 szt.
CzarnyCzarny
129,00 
CABIN SIZE
CzarnyCzarny
799,00 
2 w 1
Czarny/BrązowyCzarny/Brązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
Brązowy/JasnobrązowyBrązowy/Jasnobrązowy
149,00 
CzarnyCzarny
169,00 

W co spakować garnitur do wysyłki?

Zanim podpowiemy Ci, jak spakować garnitur, żeby ograniczyć ryzyko pogniecenia się materiału, najpierw zastanówmy się, w co możesz go włożyć na czas wysyłki lub podróży. Pamiętaj, że kluczowe znaczenie ma zabezpieczenie garnituru przed potencjalnymi uszkodzeniami. Mamy dla Ciebie dwa pomysły, jak to zrobić!

  • Pokrowiec + walizka. Walizka podróżna ochroni garnitur przed zniszczeniem materiału, ale najpierw sugerujemy włożenie marynarki i spodni do specjalnego pokrowca. Dzięki temu do walizki będziesz mógł zapakować również bez obaw inne ubrania, np. koszulę, która jest przecież integralną częścią każdego garnituru oraz odpowiednie buty i dodatki. Jeżeli szukasz pojemnej, ale jednocześnie małej walizki, sprawdź model James Hawk Cabin Trolley. Pokrowiec z garniturem ułóż na górze, już po spakowaniu wszystkich innych potrzebnych rzeczy – dzięki temu jeszcze bardziej zminimalizujesz szansę na pogniecenie się spodni i marynarki.
  • Torba na garnitur. Zdecydowanie warto się w nią zaopatrzyć, jeżeli często podróżujesz służbowo i musisz zabierać ze sobą garnitur lub przynajmniej marynarkę i eleganckie spodnie. Torby z wbudowanym pokrowcem na garnitur idealnie nadają się do spakowania na krótki, kilkudniowy wyjazd. Wybieraj te z praktycznymi kieszeniami na akcesoria, dzięki czemu łatwiej posegregujesz bagaż, grubymi rączkami, ułatwiającymi noszenie oraz dużą pojemnością, pozwalającą na spakowanie wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy. Tego rodzaju akcesoria podróżne to absolutny must have dla osób, które lubią wyjeżdżać lub muszą to robić z uwagi na obowiązki zawodowe.
  • Karton. To opcja dla osób, które np. sprzedają swój garnitur lub wysyłają go w prezencie komuś bliskiemu. Jeżeli garnitur chcesz zapakować do wysyłki w kartonie, przede wszystkim wybierz opakowanie o odpowiedniej wielkości. Garnitur absolutnie nie powinien być zbyt mocno ściśnięty – powstałe w ten sposób zagniecenia może być trudno wyprasować. Po drugie, zwróć uwagę na to, że karton powinien być wystarczająco sztywny – dzięki temu jego ścianki ochronią garnitur przed zniszczeniami. Karton możesz dodatkowo wyłożyć szczelnie folią bąbelkową, która znakomicie zamortyzuje ewentualne wstrząsy, które pojawiają się w czasie transportu.

Jak zapakować garnitur?

Wiesz już, w co możesz włożyć marynarkę i spodnie na czas wysyłki, ale jak zapakować garnitur, żeby dotarł na miejsce w możliwie jak najlepszym stanie? Skorzystaj z poniższych podpowiedzi!

  • Wyprasuj marynarkę i spodnie. Najlepiej, jeżeli materiał wyprasujesz przez ściereczkę bawełnianą. Dzięki temu unikniesz nieestetycznego efektu świecenia się. Użyj również szczotki do czyszczenia ubrań – dzięki temu będziesz miał pewność, że pozbędziesz się z garnituru niepotrzebnych zabrudzeń.
  • Upewnij się, że torba lub pokrowiec są wystarczająco duże. Garnitur nie może być zbyt mocno ściśnięty, ponieważ wówczas łatwo się pogniecie. Oczywiście, na miejscu możesz go wówczas wyprasować, ale niektóre zagniecenia są wyjątkowo uparte, dlatego warto ich uniknąć.
  • Marynarkę złóż w sposób podobny do tego, jak składasz koszulę. Składanie marynarki zacznij od rozpięcia jej guzików, wygładzenia materiału oraz odpowiedniego ułożenia kołnierzyka. Co dalej? Postępuj podobnie jak w przypadku koszuli – marynarkę przełóż plecami do góry i złóż do środka oba rękawy. Zrób to starannie, im bardziej się do tego przyłożysz, tym mniej materiał się pogniecie w transporcie. Co dalej? Złóż marynarkę na pół i odwróć. Spodnie składaj wzdłuż kantów. Jak to zrobić? Nogawki złap na dole w ten sposób, żeby przednie i tylne kanty spodni znalazły się po bokach. Teraz złóż spodnie na pół i gotowe! Możesz wkładać je do walizki.

Więcej informacji na temat tego, jak złożyć garnitur do wysyłki znajdziesz w podlinkowanym artykule. Przeczytaj go, jeżeli zastanawiasz się, co zrobić, żeby garnitur zachować w jak najlepszym stanie.

Po przyjeździe na miejsce jak najszybciej wyjmij garnitur z torby, walizki lub kartonu i daj mu chwilę „odpocząć”. Spodnie przewieś przez oparcie krzesła, a marynarkę powieś na wieszaku. Po kilku godzinach oceń stan materiału. Bardzo możliwe, że garnitur zdążył się już rozprostować i na materiale nie pozostały jakiekolwiek zagniecenia. Jeżeli mimo wszystko oceniasz, że spodnie lub marynarka wymagają prasowania, najłatwiej będzie rozprostować pogniecioną tkaninę przy pomocy parownicy do ubrań. Warto zabrać ją ze sobą w podróż – nie zajmuje dużo miejsca, a pozwoli Ci bez problemy odświeżyć odzież. Często hotele proponują możliwość wypożyczenia żelazka, dlatego w razie potrzeby zapytaj o to w recepcji.

Podsumowując: jak spakować garnitur do wysyłki? Jeżeli wysyłasz go dla siebie, wybierz torbę z pokrowcem na garnitur lub walizkę. Wysyłając garnitur dla kogoś najlepiej będzie wykorzystać karton – pamiętaj, jednak, że powinien być na tyle sztywny, by ochronić materiał przed uszkodzeniami mechanicznymi. Przed spakowaniem garnituru postaraj się dokładnie go wyprasować i wyczyścić z jakichkolwiek zabrudzeń, a następnie zabezpieczyć pokrowcem w odpowiednim rozmiarze – nie może być zbyt mały, ponieważ w ten sposób ryzykujesz niepotrzebnym gnieceniem się materiału.

14"
CzarnyCzarny
279,00 
CzarnyCzarny
129,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
199,00 
CzarnyCzarny
129,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 
CzarnyCzarny
79,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
79,00