Jak złożyć garnitur do walizki?

garnitur męski

Idealnie leżący, wyprasowany i dopasowany garnitur to zdecydowanie jeden z największych atrybutów mężczyzny. Ma szczególne znaczenie w życiu zawodowym. Są takie profesje, stanowiska i zdarzenia biznesowe, które wymagają wręcz garnituru, koszuli i krawata. Newralgicznym momentem w życiu mężczyzny i jego garnituru jest podróż i nie ma znaczenia jakim środkiem lokomocji, w każdym kwestia jak złożyć garnitur do walizki jest kluczowa.

CABIN SIZE
CzarnyCzarny
399,00 
14"
CzarnyCzarny
279,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
149,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
99,00 
CzarnyCzarny
269,00 
CzarnyCzarny
179,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
299,00 
GranatowyGranatowy
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
109,00 

Jak zapakować garnitur do walizki?

Mężczyzna przygotowując się do podróży służbowej samolotem i pragnący ograniczyć do minimum swój bagaż, korzystając jedynie z opcji bagażu podręcznego zwanego cabin trolley musi rozwiązać  kwestię: jak spakować garnitur do walizki, która dzieli się na dwa odrębne zagadnienia:

  • jak złożyć marynarkę do podróży
  • jak złożyć spodnie garniturowe

Jak spakować garnitur do bagażu podręcznego?

Pakowanie walizki garnitur warto zacząć od pozostałych części bagażu, tak by składanie garnituru do walizki pozostawić na sam koniec. Zatem jak złożyć garnitur do samolotu? Koniecznie na wierzch bagażu i koniecznie oddzielnie, dzięki temu unika się nacisku na najbardziej eleganckie i newralgiczne ubrania. Jeżeli naszym jedynym bagażem jest walizka podróżna i nie dysponujemy takim dodatkiem jak torba na garnitur starannie składamy najpierw spodnie, marynarkę i na wierzch koszulę. Warto również zadbać o prawidła do butów, które pomogą również w utrzymaniu bezruchu w walizce. 

 Jak złożyć marynarkę do walizki?

Aby zrozumieć jak złożyć marynarkę, żeby się nie pogniotła trzeba zacząć od:

  • rozpięcia jej guzików
  • wywinięcia na lewą stronę jednego z ramion
  • włożenie drugiego ramienia w ustęp powstały przez wywinięcie poprzedniego
  • podszewka marynarki znajduje się na zewnątrz
  • złożenia marynarki tak aby przód klap i rękawy znalazły się w jednej linii
  • taka przygotowaną marynarkę można złożyć lub zrolować

Drugi wariant odpowiada na kwestię jak złożyć marynarkę do torbyw ten sposób zrolowana swobodnie przetrzyma podróż w miękkiej torbie. 

 Jak złożyć spodnie w kant do walizki?

Składanie spodni od garnituru do walizki jest znacznie prostsze. Jak złożyć spodnie garniturowe do walizki o sztywnych ściankach? Nogawki spodni należy ułożyć idealnie na płaskiej powierzchni a potem, pilnując kantów złożyć je na trzy części. To powinno wystarczyć, by rozwiązać kwestię jak złożyć spodnie w kant, czyli utrzymać ich idealną formę.

Wyruszając w podróż nie ze sztywną walizką ale z torbą problem jak złożyć garnitur do torbynabiera innego wymiaru. Zrolowana marynarka po wyprostowaniu utrzyma swoją formę natomiast złożone spodnie najlepiej położyć na dno torby i szczelnie przykryć pozostałym bagażem, tak by nie miały one szans przesuwać się na dnie. 

Aby mieć całkowitą pewność jak spakować garnitur do samolotunależy przeanalizować regulamin przewozu bagażu podręcznego różny u każdego przewoźnika. Każdy z nich dokładnie określa co można mieć w bagażu podręcznym. Owe zasady pomogą podróżnemu opracować własne zasady jak spakować garnitur do walizki. 

CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
299,00 
3 szt.
CzarnyCzarny
129,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
49,00 
CzarnyCzarny
159,00 
CzarnyCzarny
59,00 
CzarnyCzarny
139,00 
15.6"
CzarnyCzarny
229,00