Jak spakować kapelusz do walizki?

mężczyzna w kapeluszu

Spis treści:

  1. Jak zapakować kapelusz do walizki?

Wyjeżdżasz na wakacje i nie wyobrażasz sobie swoich codziennych strojów bez designerskiego kapelusza? Bez względu na to, czy ten dodatek jest dla Ciebie uzupełnieniem Twojego stylu, czy kapelusz pełni w Twoim przypadku przede wszystkim funkcje praktyczne, osłaniając Cię przed słońcem, musisz wiedzieć, jak go przewozić, żeby po przyjeździe na miejsce nie stracił swojego fasonu. Sprawdź, jak spakować kapelusz do walizki i zadbaj o jego stan!

Jak zapakować kapelusz do walizki?

Jeżeli w walizce masz sporo miejsca, kapelusz przed spakowaniem włóż do sztywnego pudełka i połóż na wierzchu spakowanych wcześniej ubrań – dzięki temu zmniejszysz szansę na to, że jego konstrukcja się zdeformuje pod naporem innych elementów Twojego bagażu. Pudełko może być wykonane np. z bardzo grubej tektury lub plastiku.

Przeczytaj również, jak zapakować buty do walizki, żeby ich nie uszkodzić oraz co można mieć w bagażu podręcznym. Zobacz też, jakie zalety ma walizka James Hawk – Cabin Trolley.

Bardzo możliwe jednak, że Twoja walizka podróżna jest wypchana po brzegi i nie możesz sobie pozwolić na taki sposób spakowania kapelusza – co wtedy? Jeżeli kapelusz został wyprodukowany z bardzo delikatnych materiałów, które łatwo uszkodzić, najlepiej będzie założyć go na czas podróży na głowę. W ten sposób zyskasz pewność, że nie odkształci się po kilku godzinach w ciasnej walizce.

Takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, dlatego zastanawiasz się, jak złożyć kapelusz do walizki, żeby go nie zdefasonować? W koronę kapelusza, czyli najbardziej wypukłą część, włóż miękką odzież lub niewielki ręcznik, tak żeby całość została szczelnie wypełniona. Przygotowany w ten sposób kapelusz możesz ułożyć w walizce rondem do góry. Pamiętaj, żeby walizka była całkowicie pusta – dopiero po włożeniu kapelusza możesz zapakować ją ubraniami, uważając, żeby nie układać żadnych elementów bagażu bezpośrednio na wypchanej koronie kapelusza.

Jeżeli chcesz, zabezpiecz kapelusz dodatkowo na zewnątrz woreczkiem w odpowiednim rozmiarze – podobne gadżety na podróż przydają się również do segregowania bagażu i przechowywania brudnej bielizny. Taki woreczek zmniejszy ryzyko tego, że powierzchnia kapelusza zostanie porysowana lub zaciągnięta.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki na temat tego, jak spakować kapelusz do walizki ułatwią Ci pakowanie się na wymarzony wyjazd. Pamiętaj, że nieprawidłowo spakowany kapelusz narażasz na niepotrzebne zniszczenie! Warto również zaznaczyć, że w przypadku niektórych modeli, jedynym rozwiązaniem, które uchroni je przed uszkodzenie, jest włożenie kapelusza na głowę.

CzarnyCzarny
129,00 
3 szt.
CzarnyCzarny
129,00 
CzarnyCzarny
299,00 
CzarnyCzarny
119,00 
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
129,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
2 w 1
Czarny/BrązowyCzarny/Brązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
Brązowy/JasnobrązowyBrązowy/Jasnobrązowy
149,00