Jak spędzać czas jesienią?

modny mężczyzna w centrum miasta

Spis treści:

  1. Co robić jesienią?
  2. Jak aktywnie spędzać czas jesienią?
  3. Co robić jesienią w domu?
  4. Co robić jesienią na dworze?

Jesień zbliża się wielkimi krokami, ale wbrew pozorom, wcale nie musisz spędzić jej na kanapie, zakopując się pod kocem w towarzystwie ulubionego serialu. Wręcz przeciwnie! Jesienne dni, nawet jeżeli pogoda nie dopisuje, da się spędzić kreatywnie! W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, co można robić jesienią, żeby się nie nudzić. Sprawdź!

Co robić jesienią?

Tej jesieni spróbuj czegoś nowego! Nauka gry w tenisa (w dużych miastach bez problemu znajdziesz kryte korty), squasha czy szachy – to tylko niektóre z możliwości. Tak naprawdę wachlarz dostępnych opcji jest nieograniczony, wystarczy, że po prostu zastanowisz się, jak chciałbyś spędzać swój wolny czas – aktywnie czy zdecydowanie wolisz zostać w domu? W obu przypadkach na pewno znajdziesz aktywność, która idealnie trafi w Twoje potrzeby. W dalszej części naszego artykuły przeczytasz kilka pomocnych wskazówek. 

Jesteś w związku? Przedyskutuj kwestię jesiennej aktywności ze swoją drugą połówką. Może znajdziecie wspólne hobby? Czas spędzany razem pomoże Wam umocnić Waszą więź i jednocześnie rozwiąże problem wygospodarowania w ciągu pełnego obowiązków dnia chwili tylko dla siebie. 

Jak aktywnie spędzać czas jesienią?

Uwielbiasz być ruchu? Zdecydowanie należysz do tych osób, które nie umieją usiedzieć na miejscu i w związku z tym zastanawiasz się, jak spędzać czas jesienią, żeby zadbać o odpowiednią ilość aktywności? Wbrew pozorom jesień to idealny moment, żeby rozpocząć ćwiczenia. Na dworze nie jest już tak gorąco, a po wakacjach w klubach fitness zazwyczaj startują nowe zajęcia. Sprawdź ich ofertę, możliwe, że któraś z propozycji przypadnie Ci do gustu. Boks? Kettlebell? Trening obwodowy? A może jazda rowerami stacjonarnymi w grupie (indor cycling)? Wybierz aktywność dostosowaną do Twojego stanu zdrowia oraz preferencji. 

To jednak nie koniec możliwości. Jesienią idealnie sprawdzają się przede wszystkim spacery. Jeżeli na co dzień nie możesz sobie pozwolić na dłuższe wędrówki, planuj je na dni wolne od pracy. Mała wskazówka: nie zostawiaj organizacji na ostatnią chwilę. Wtedy bardzo prawdopodobny jest scenariusz, że obudzisz się w sobotę rano i po prostu nie będziesz miał ochoty na czasochłonne szukanie trasy. W takim przypadku albo w ogóle nie wyjdziesz z domu, albo pójdziesz na spacer do pobliskiego parku. Weź też pod uwagę to, że późną jesienią zwykle dość szybko zaczyna się ściemniać, więc jeżeli późno wybierzesz trasę, Twój spacer nie będzie mógł być zbyt długi.

Jeżeli zastanawiasz się, jak aktywnie spędzać czas jesienią pamiętaj jeszcze o jednym – odpowiednim stroju! Porządna kurtka, nieprzemakalne buty, ciepły szalik, czapka oraz rękawiczki i będziesz gotowy nawet na najbardziej niesprzyjające warunki pogodowe. Dobrze, jeżeli Twoja kurtka będzie wykonana z wodoodpornego materiału, ponieważ jesienne dni są często deszczowe, ale właściwie ubrany mimo wszystko nie będziesz musiał rezygnować z aktywności na zewnątrz.

BrązowyBrązowy
129,00 
15.6"
CzarnyCzarny
349,00 
14"
CzarnyCzarny
279,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
49,00 
CzarnyCzarny
139,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
179,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
129,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
159,00 

Co robić jesienią w domu?

Nie masz pojęcia, jak efektywnie zarządzać czasem, jeżeli pogoda na zewnątrz nie zachęca do opuszczenia ciepłego mieszkania lub po prostu jesteś zdeklarowanym domatorem? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi!

  • Uporządkuj mieszkanie. Brzmi mało ciekawie, ale pozwól nam wyjaśnić. Latem często nie mamy ochoty na porządki. I słusznie! W końcu pogoda wtedy sprzyja aktywnościom poza domem. Jesień to natomiast idealny moment, żeby posegregować ubrania w szafie i oddać tego, których nie będziesz już nosił, posprzątać w kuchennych szafkach i pobawić się w ich organizację. Pod tym względem Internet jest źródłem niekończących się inspiracji. 
  • Naucz się gotować. Zawsze chciałeś podnieść swoje umiejętności kulinarne? Jesień to idealny moment na eksperymenty. Latem, w czasie upałów, gotowanie może sprawić, że pomieszczenie dodatkowo się nagrzeje, jesienią tego problemu nie ma. Kup książkę kucharską o interesującej Cię tematyce i do dzieła!
  • Przygotuj listę książek do przeczytania. W czasie jesieni możesz nadrobić czytelnicze zaległości i sięgnąć po wszystkie książki, które dotychczas odkładałeś „na później”. Najlepiej, jeżeli stworzysz listę tytułów, które chcesz przeczytać tej jesieni. Dzięki temu po skończeniu jednej książki będziesz mógł od razu sięgnąć po kolejną, bez tracenia czasu na szukanie ciekawych propozycji czytelniczych.
  • Zacznij uczyć się języka obcego. W dzisiejszych czasach trudno o bardziej przydatną umiejętność. Jeżeli nie chcesz się uczyć kolejnego języka, skup się na tym, że podnieść poziom posługiwania się językami, które już znasz. W sieci znajdziesz mnóstwo darmowych materiałów.

Co robić jesienią na dworze?

Jesień to świetna pora na górskie wędrówki, oczywiście, o ile wcześniej sprawdzisz prognozę pogody i upewnisz się, że nie będzie padało? Gdzie w góry na weekend? Bieszczady, Karkonosze, góry Sowie, góry Izerskie – do dyspozycji masz mnóstwo różnych kierunków. Oczywiście, możesz wybrać się również w Tatry. Pamiętaj jednak, żeby zabrać ze sobą odpowiedni strój i gadżety na podróż, które przydadzą się w czasie pieszych wędrówek. Jeżeli potrzebujesz więcej wskazówek na jeszcze chłodniejsze dni, sprawdź również, jak aktywnie spędzić zimowy weekend. Mamy nadzieję, że dzięki naszym podpowiedziom Twoja jesień będzie w tym roku zdecydowanie wyjątkowa!

CzarnyCzarny
99,00 
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
129,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
139,00 
15.6"
CzarnyCzarny
349,00 
CABIN SIZE
CzarnyCzarny
799,00 
CzarnyCzarny
269,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
159,00 
15.6"
CzarnyCzarny
339,00