Jak przygotować się do gry w tenisa?

rakieta do tenisa ziemnego

Spis treści:

  1. Przygotowanie fizyczne do tenisa – co należy wiedzieć?
  2. Co przygotować przed pierwszą lekcją tenisa?
  3. Ile trwa nauka tenisa?
  4. Ile kosztuje nauka gry w tenisa ziemnego?

Tenis jest sportem, który potrafi nie tylko porządnie zmęczyć, ale również dać ogrom satysfakcji i radości. Warto jednak już na wstępie zaznaczyć, że nie należy on do dyscyplin, których najłatwiej się nauczyć, toteż zaleca się, aby początkujący rozpoczęli swoją przygodę z tenisem pod okiem wykwalifikowanego trenera bądź też instruktora. Co jednak trzeba wiedzieć przed pierwszą lekcją? Jak długo trwa nauka gry w tenisa i z jakimi kosztami należy się liczyć?

Przygotowanie fizyczne do tenisa – co należy wiedzieć?

Choć na kortach do tenisa ziemnego spotkać można wielu samouków, to najlepszym pomysłem jest rozpoczęcie nauki pod okiem wykwalifikowanej osoby, która zwróci uwagę na ewentualne błędy lub niedociągnięcia techniczne. Podstawą jest jednak odpowiednie przygotowanie fizyczne do tenisa – kluczowa będzie praca nad wytrzymałością, dzięki której polepszą się możliwości zarówno organiczne jak i wydolnościowo – oddechowe. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest to proces długotrwały, który wymaga nieustannej pracy. Wzmocnienie wytrzymałości pozwala na zwiększenie komór sercowych, a także uzyskanie optymalnego tętna. Koniecznie należy zwrócić uwagę także na odporność, która pozwala wykonywać pracę z dużą intensywnością przez długi czas.

Jak przygotować się do gry w tenisa, aby móc osiągać lepsze wyniki na korcie? Dobrze jest skupić się na zwiększaniu swojej szybkości i gibkości. Nie można także zapomnieć o tym, jak duże znaczenie ma siła, pozwalająca mięśniom przezwyciężać opór zewnętrzny. Uchwyt rakiety wymaga siły zarówno ramienia, przedramienia jak i dłoni, natomiast przyśpieszenia i hamowania ruchów – kombinacja szybkości oraz siły. Przygotowywanie się do gry w tenisa i doskonalenie swoich umiejętności może być także doskonałym sposobem na to, jak aktywnie spędzić zimowy weekend.

Co przygotować przed pierwszą lekcją tenisa?

Chcąc, aby nauka tenisa przebiegała w możliwie najlepszych warunkach, warto wcześniej zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt oraz strój. Zapewne dla nikogo zaskoczeniem nie będzie, że rakieta jest podstawą, na którą trzeba zwrócić największą uwagę. Jeśli będzie źle dobrana, znacznie utrudni naukę, a w niektórych przypadkach nawet zniechęci do dalszej gry. Koniecznie trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że dobra rakieta wcale nie musi być droga. Obecnie na rynku dostać można wiele ciekawych produktów w przystępnej cenie, które dedykowane są początkującym graczom. Ci, którzy mieli okazję oglądać różnego rodzaju filmy dokumentalne o sportowcach pewnie doskonale wiedzą, że większość z nich zaczynała naukę, używając niedrogich sprzętów.

Zastanawiając się, jak przygotować się do meczu w tenisa, nie można zapomnieć także o odpowiednim stroju. Do gry najlepiej założyć wygodne ubrania przystosowane do uprawiania aktywności fizycznej – świetnie sprawdzą się krótkie spodenki i koszulka z krótkim rękawem. Znacznie większej uwagi wymaga jednak wybór obuwia sportowego oraz skarpetek sportowych, dzięki którym stopy nie tylko będą mogły oddychać, ale również pozwolą uniknąć uczucia ucisku. Ci, dla których nawet na korcie liczy się stylowy wygląd, z pewnością docenią także modne dodatki.

CzarnyCzarny
129,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
15.6"
CzarnyCzarny
339,00 
CzarnyCzarny
59,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
119,00 
14"
CzarnyCzarny
279,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 

Ile trwa nauka tenisa?

Nauka tenisa ziemnego staje o wiele prostsza pod okiem odpowiedniego trenera. Obecnie znalezienie takiego nie stanowi większego problemu – ważne jednak, aby sprawdzić, czy posiada on dyplom oraz ważną licencję. Jeśli tak – oznacza to, że szkoleniowiec ma niezbędne umiejętności i stale się dokształca. Ci, którzy zastanawiają się, ile trwa nauka tenisa, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że zwykle proces edukacyjny zajmuje przynajmniej rok – i to w przypadku osób, które zainteresowane są jedynie grą rekreacyjną. Tym, którym zależy na grze klubowej, nauka może zająć minimum 3 lata. Co ciekawe, nauka gry w tenisa ziemnego, stanowi doskonały prezent dla bliskiej osoby, która uwielbia aktywność fizyczną i ceni sobie sport.

Zobacz także: Prezent na 50 urodziny dla mężczyzny

Ile kosztuje nauka gry w tenisa ziemnego?

Wiele osób, które chciałyby spróbować nowego sportu, często zadaje sobie pytanie: ile kosztuje nauka gry w tenisa ziemnego? Nie bez powodu tenis uważany jest za sport elitarny – wydatki, jakie wiążą się z wynajmem kortu, pomocą trenera, a także zakupem rakiet, wcale nie są małe. W porównaniu do sportów drużynowych, gdzie koszty dzielone są między kilka lub kilkanaście osób – tenis faktycznie nie jest tani. Konkretne ceny zależą jednak przede wszystkim od miasta – średnio jednak za wynajem kortu na godzinę trzeba zapłacić od 40 do nawet 100 złotych. Dodatkowo doliczyć należy do tego pracę trenera (do około 80 złotych za godzinę). Dobrym rozwiązaniem jest w takim wypadku branie udziału w treningach grupowych. Choć czas nauki będzie wtedy dłuższy, to taka opcja pozwoli sporo zaoszczędzić.

Dodatkowo wiele osób zastanawia się, czy możliwa jest nauka tenisa w weekend – jak najbardziej! Z racji jednak na to, że czasu na naukę będzie mniej, jej długość rozciągnie się jeszcze bardziej. Jeśli jednak celem treningów jest czerpanie z gry przyjemności, a nie profesjonalne zajmowanie się tym sportem – nauka w weekend jest świetnym rozwiązaniem dla zapracowanych osób. Zamiast zastanawiać się, jaki serial warto obejrzeć w zimowy wieczór, dobrą odmianą będzie spędzenie tego dnia na korcie tenisowym, ucząc się nowej umiejętności.

15.6"
CzarnyCzarny
339,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
399,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
299,00 
14"
CzarnyCzarny
279,00 
CABIN SIZE
CzarnyCzarny
399,00 
CzarnyCzarny
139,00 
CzarnyCzarny
169,00 
CzarnyCzarny
269,00