Jak umilić sobie długą podróż samolotem? 10 porad

zachód słońca

Spis treści:

  1. Jak przygotować się na długi lot?
  2. Co zabrać do samolotu na długi lot?
  3. Jak przetrwać długi lot samolotem?

Trudno dzisiaj sobie wyobrazić wygodne podróżowanie bez możliwości korzystania z komfortu, jaki daje Ci transport lotniczy. Podróż, która kiedyś zajmowała kilka miesięcy, dzisiaj może zakończyć się w ciągu kilkunastu godzin – niesamowite, prawda? Wielogodzinny lot może jednak być wyczerpujący, dlatego warto zrobić wszystko, żeby go sobie ułatwić. O czym warto przede wszystkim pamiętać? Jak przetrwać długi lot samolotem? Zebraliśmy dla Ciebie aż 10 podpowiedzi, które pozwolą ci uprzyjemnić sobie podróż.

Jak przygotować się na długi lot?

Nie masz pojęcia, jak przygotować się na długi lot? Zerknij na nasze wskazówki!

1. Ubierz się wygodnie. To bardzo ważne, żeby ubrania nie były zbyt obcisłe i nie krępowały Twoich ruchów. Ulubione dresy, koszulka z oddychającego materiału – wybieraj ubrania, które już przetestowałeś i wiesz, że zapewnią Ci niezbędny komfort. Więcej wskazówek na temat tego, jak się ubrać do samolotu znajdziesz w podlinkowanym tekście – przeczytaj koniecznie!

2. Unikaj kofeiny. Kofeina może pobudzać, co w czasie długiego lotu bez możliwości poruszania się nie jest korzystnym i pożądanym działaniem.

3. Wybierz wygodne miejsce. Jeżeli zastanawiasz się, jak przygotować się na długi lot, zacznij od wybrania odpowiedniego miejsca. Pomyśl: wygodniej będzie Ci przy oknie, czy na siedzeniu od strony korytarza? Jeżeli jesteś osobą wysoką, zdecyduj się na siedzenie, które zagwarantuje Ci jak najwięcej miejsca na nogi.

Sprawdź również inne nasze teksty i dowiedz się np., co można mieć w bagażu podręcznym oraz jak spakować kosmetyki do samolotu.

Co zabrać do samolotu na długi lot?

Co zabrać na długi lot, żeby zapewnić sobie maksymalny komfort? Przede wszystkim wybierz wygodną walizkę kabinową, np. Cabin Trolley. Odpowiednio dobrana walizka podróżna powinna być wyposażona w wystarczająco dużą liczbę kieszeni oraz szyfrowane zamknięcie. Postaraj się, żeby przedmioty, które będą Ci potrzebne na czas lotu mieć pod ręką, np. w plecaku, jeżeli jego wniesienie na pokład dopuszcza linia lotnicza, którą podróżujesz. W samolocie przyda Ci się m.in.:

4. Rozpinana bluza. W samolotach często bywa chłodno – ten problem łatwo rozwiąże bluza, najlepiej rozpinana, którą można łatwo zdjąć i założyć, jeżeli poczujesz taką potrzebę. Na lotach długodystansowych w wielu przypadkach są rozdawane koce, ale mimo to warto mieć pod ręką ulubioną bluzę. Pamiętaj o tym wybierając strój na pokład samolotu.

5. Słuchawki. Najlepiej takie, które wyciszają dźwięki płynące z otoczenia. Dzięki temu będziesz mógł odpocząć lub trochę się zdrzemnąć. Współpasażerowie czasami zachowują się różnie, również głośno. Poza tym w przypadku lotów na kilkadziesiąt lub kilkaset osób trudno o zachowanie ciszy, dlatego słuchawki to absolutny must have.

6. Książka. Najlepiej taka, co do której masz pewność, że będzie naprawdę wciągająca. Jeżeli lot ma trwać bardzo długo, możliwe, że uda Ci się w całości przeczytać jedną pozycję, dlatego na wszelki wypadek na pokład zabierz dwa różne tytuły. W podróży, zamiast papierowych egzemplarzy, warto jednak decydować się na czytnik e-booków – nie zajmuje dużo miejsca, ale daje dostęp do większej liczby książek.

7. Nawilżająca pomadka i krem do rąk. Powietrze na pokładzie samolotu może być bardzo suche i negatywnie wpływać na stan Twojej skóry, dlatego dobrze, jeżeli pod ręką będziesz miał pomadkę do ust, krem do rąk oraz krem do twarzy. Twoja męska kosmetyczka lub męska saszetka może zostać uzupełniona również pastą do zębów w opakowaniu podróżnym oraz szczoteczką – dzięki temu łatwo się odświeżysz po długim locie, co jest szczególnie ważne, jeżeli na lotnisku będzie ktoś na Ciebie czekał.

8. Poduszka podróżna i opaska na oczy. Przydadzą Ci się, jeżeli na pokładzie samolotu będziesz chciał chwilę się zdrzemnąć, co jest bardzo prawdopodobne w przypadku dłuższych lotów. Opaska nieprzepuszczająca światła pozwoli Twoim oczom odpocząć i umożliwi Ci łatwiejsze zaśnięcie. Zadbaj o to, żeby tego rodzaju gadżety na podróż były wykonane z materiałów wysokiej jakości.

CzarnyCzarny
179,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
299,00 
zestaw 3 szt
CzarnyCzarny
129,00 
ochrona RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
99,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
wymiary 15.6''
CzarnyCzarny
339,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 
darmowy bagaż podręczny
CzarnyCzarny
229,00 

Jak przetrwać długi lot samolotem?

Wiesz już, co ze sobą zabrać na podkład samolotu. Teraz podpowiemy Ci, jak wytrzymać długi lot już podczas powietrznej podróży.

Spaceruj. Raz na jakiś czas postaraj się przejść po pokładzie samolotu, żeby dać ciału odpocząć od pozycji siedzącej. Ustal jak często zamierzasz wstawać i staraj się pilnować pór kolejnych „spacerów”. To oczywiste, że ruszanie się w samolocie jest utrudnione, zwłaszcza jeżeli siedzisz „od okna”, ale postaraj się zadbać o odpowiednią dawkę ruchu.

Wybierz dogodną godzinę lotu. Pomijając kwestię jet lagu, który możesz odczuwać po przylocie na miejsce, często dobrym pomysłem będzie wybór wieczornych godzin na lot. Dzięki temu masz szansę na to, że zdecydowanie większą część lotu prześpisz. Przed lotem postaraj się zrelaksować. Odpowiednio przygotuj bagaż i wszystkie dokumenty, żeby uniknąć niepotrzebnego stresu, który mógłby utrudniać Ci zasypianie. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli przylecisz wyspany na miejsce, w którym akurat zaczyna się pora snu, jet lag może być dla Ciebie bardziej dotkliwy.

Podsumowując: mamy nadzieję, że nasze porady na długi lot rzeczywiście pomogą Ci właściwie przygotować się do wielogodzinnej podróży, która dzięki temu nie będzie dla Ciebie uciążliwa. Pamiętaj, żeby właściwie się zorganizować. Na kilka dni przed wylotem zastanów się, co chcesz spakować do bagażu podręcznego oraz do torby lub plecaka wnoszonych na pokład. Najlepiej przygotuj sobie listę niezbędnych gadżetów i akcesoriów, dzięki czemu będziesz miał pewność, że nie zapomnisz zabrać ze sobą niczego ważnego.

ochrona RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
129,00 
skóra naturalna
CzarnyCzarny
139,00 
CzarnyCzarny
79,00 
ochrona RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
139,00 
wymiary 15.6''
CzarnyCzarny
339,00 
skóra naturalna
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
49,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
ochrona RFID
CzarnyCzarny
159,00