Jak zważyć walizkę?

plecak z mocowaniem na walizkę

Spis treści:

  1. Jak zważyć walizkę do samolotu?
  2. Jak zważyć walizkę bez wagi?
  3. Gdzie można zważyć bagaż na lotnisku?

Jeżeli często podróżujesz samolotami na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że zarówno bagaż rejestrowany (przewożony w luku bagażowym), jak i bagaż podręczny (zabierany na pokład samolotu) podlegają limitom wagowym. Jakim? To już zależy od tego, jaką linię lotniczą wybrałeś. Właśnie dlatego przed podróżą każdorazowo musisz sprawdzić na stronie www przewoźnika aktualne zasady. W tym artykule podpowiemy Ci, jak zważyć walizkę do samolotu, żeby uniknąć dopłaty lub kłopotliwego przepakowywania bagażu na lotnisku, co może dołożyć Ci tylko niepotrzebnego stresu. Sprawdź, jak łatwo zważyć bagaż!

Jak zważyć walizkę do samolotu?

Nie wiesz, jak zważyć walizkę przed wylotem? To bardzo proste! Najpierw zapakuj do niej wszystkie niezbędne przedmioty. Gotowe? Stań na wadze i zobacz, jaką wartość wskazuje. Następnie stań na niej jeszcze raz, ale trzymając w rękach zapakowaną walizkę (nie powinna się o nic opierać) i odczytaj wynik. Odejmij od niego swoją wagę – to łatwy sposób na sprawdzenie wagi torby lub walizki podróżnej. Pamiętaj, żeby po ważeniu nie dokładać niczego do swojego bagażu, a jeżeli musisz to zrobić, zważ walizkę lub torbę jeszcze raz. Czasami nawet kilkanaście gramów ma znaczenie i dołożenie czegokolwiek może powodować, że przekroczysz limity wagowe linii lotniczej!

Nie zapominaj o tym, żeby rozsądnie planować zawartość swojej walizki, zwłaszcza jeżeli wyjeżdżasz na dłużej i musisz zabrać ze sobą sporo rzeczy. Dobrze się zastanów, na przykład, czy potrzebujesz dużej liczby ubrań – w hotelach często są dostępne pralki lub możliwość zamówienia usługi prania. Zmniejszenie wagi zabranej odzieży zostawi Ci miejsce na inne przedmioty.

Uwaga: jeżeli szukasz niewielkiej walizki na podróże samolotem, sprawdź model dostępny w naszej ofercie Cabin Trolley. Poza tym, przydać Ci się mogą również gadżety na podróż, które ułatwiają pakowanie, np. organizery na odzież i dokumenty, męska kosmetyczka czy specjalna torba na garnitur. Przeczytaj także nasz tekst, w którym wyjaśniamy czym jest bagaż rejestrowany.

Jak zważyć walizkę bez wagi?

Zastanawiasz się, jak zważyć bagaż przed lotem bez wagi? Możesz spróbować porównać wagę zapakowanej walizki lub torby podróżnej z przedmiotem, które wagę dokładnie znasz, ale nie polecamy tego sposobu. Jest bardzo niedokładny, więc dużo ryzykujesz – na lotnisku może okazać się, że Twój bagaż jest po prostu za ciężki, co oznacza niepotrzebne kłopoty i dodatkowy stres. Realną wartość uzyskasz tylko korzystając z wagi.

Właśnie dlatego, jeżeli nie wiesz, jak zważyć bagaż do samolotu w domu, ale nie masz odpowiedniego sprzętu, poproś o pożyczenie wagi znajomych lub sąsiadów. Zrób to z odpowiednim wyprzedzeniem! Dzięki temu wieczór przed lotem nie będziesz miał problemów z pakowaniem – unikniesz stresującego dzwonienia do bliskich osób z prośbą o użyczenie wagi, co na ostatnią chwilę, zwłaszcza kilka godzin przed planowanym lotem, mogłoby być bardzo problematyczne i niepotrzebnie utrudnić Ci pakowanie.

Mamy dla Ciebie radę: jeżeli często latasz, zamiast zwyczajnej wagi do ważenia swojego ciała, zaopatrz się w specjalną wagę bagażową, która pozwoli Ci na wygodne dokonanie bardzo dokładnych pomiarów. Wagę bagażową do użytku domowego kupisz już od około 30 złotych, więc to nie jest duży wydatek. Taka waga najczęściej posiada mocny uchwyt, na którym należy zawiesić bagaż. Wybierając odpowiednie urządzenie koniecznie zwróć uwagę na to, jaki jest maksymalny udźwig wagi, zwłaszcza jeżeli zazwyczaj zabierasz ze sobą naprawdę ciężkie walizki.

Jeszcze jedno! Na etapie kupowania walizki zwróć uwagę na to, ile kilogramów waży wybrany produkt. Dlaczego to takie ważne? Im lżejsza jest Twoja walizka, tym więcej rzeczy będziesz mógł do niej zapakować, a w przypadku dłuższych podróży ma to kluczowe znaczenie. Jednocześnie nie zapominaj o tym, że materiał walizki powinien być wytrzymały i odporny na ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

CzarnyCzarny
99,00 
CzarnyCzarny
179,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
159,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
GranatowyGranatowy
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
109,00 
CABIN SIZE
CzarnyCzarny
399,00 
CzarnyCzarny
299,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
49,00 

Gdzie można zważyć bagaż na lotnisku?

Czy można zważyć bagaż na lotnisku? Tak, zazwyczaj nie ma z tym najmniejszego problemu. Na wielu lotniskach znajdziesz specjalne punkty, w których ogólnodostępne są wagi bagażowe. Jeżeli lotnisko ich nie udostępnia, bardzo często zważenie bagażu będzie możliwe na wolnym stanowisku check-in – wystarczy walizkę lub torbę podróżną położyć na jego taśmie i odczytać wagę na wyświetlaczu.

Mimo wszystko polecamy Ci zważenie bagażu w domu. Dzięki temu, jeżeli będzie zbyt ciężki, możesz część przedmiotów, które uznasz za zbędne, zostawić w domu. Jeśli o tym, że Twoja torba/walizka waży za dużo dowiesz się dopiero na lotnisku, problem z jej przepakowaniem będzie zdecydowanie większy, ponieważ nie będziesz miał jak bezpiecznie schować nadprogramowych rzeczy.

PODSUMUJMY: zarówno bagaż rejestrowany, jak i bagaż podręczny podlegają limitom wagowym. Właśnie dlatego przed podróżą musisz się upewnić, że Twój bagaż się w nich mieści. To ważne, żeby uniknąć niepotrzebnych problemów. Najłatwiej będzie zważyć torbę lub walizkę przy pomocy specjalnej wagi bagażowej. Jej koszt jest niski (najtańsze modele kupisz już od około 30 złotych w sklepach z artykułami elektronicznymi), dlatego zdecydowanie warto zaopatrzyć się w podobne urządzenie. Do zważenia bagażu możesz użyć również zwyczajnej, domowej wagi do ciała.

CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 
CzarnyCzarny
139,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
179,00 
GranatowyGranatowy
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
109,00 
15.6"
CzarnyCzarny
339,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
159,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
3 szt.
CzarnyCzarny
129,00