Jaki kolor portfela przyciąga pieniądze?

czarny portfel męski ze skóry naturalnej

Spis treści:

  1. Czy kolor portfela ma znaczenie?
  2. Co oznacza kolor portfela?
  3. Jaki kolor portfela przynosi pieniądze?
  4. Jaki kolor portfela wybrać dla mężczyzny?

Portfel to jeden z najważniejszych elementów codziennego look’u każdego mężczyzny. Jeżeli jesteś na etapie wybrania nowego modelu, bardzo możliwe, że zastanawiasz się nie tylko jaka skóra na portfel będzie strzałem w dziesiątkę, zapewniającym wysoką jakość produktu, czy jak duży powinien być męski skórzany portfel, ale Twoje myśli zaprząta również wybór idealnego koloru. Nic dziwnego! Modne dodatki zdecydowanie rzucają się w oczy, dlatego odcień materiału ma kluczowe znaczenie dla satysfakcjonujących zakupów. Jaki portfel męski to w Twoim wypadku najlepsze rozwiązanie? Czy kolor portfela w ogóle ma jakiekolwiek znaczenie? Podpowiadamy! Mamy nadzieję, że nasze wskazówki Ci się przydadzą.

Czy kolor portfela ma znaczenie?

Nie masz pojęcia, jaki kolor portfela wybrać i czy w ogóle ta decyzja jest ważna? Spieszymy z odpowiedzią, ale jeszcze zanim wyjaśnimy przesądy związane z kolorem portfela, musisz uświadomić sobie, że portfel należy do tych akcesoriów, których prawdopodobnie używasz codziennie. W związku z tym jest podstawową częścią Twoich stylizacji. Mogłoby się wydawać, że tak niewielki element nie będzie miał dużego znaczenia dla ogólnego wrażenia, jakie robisz na ludziach. To błąd! Pamiętaj, że właśnie drobiazgi składają się na Twój image, jako eleganckiego mężczyzny. Musisz wiedzieć, jak nosić portfel, żeby osiągnąć pożądany efekt wizualny. Sprawdź również, jak wyczyścić skórzany portfel lub model wykonany z innego materiału. Zadbany mężczyzna zdecydowanie zwraca uwagę na czystość i stan noszonych akcesoriów. Dalej podpowiemy Ci, jaki kolor portfela dla mężczyzny to dobry wybór i czym warto się kierować podczas zakupów.

Co oznacza kolor portfela?

Czarny lub brązowy portfel to idealne rozwiązanie dla osób, które są zadeklarowanymi fanami klasycznej, ponadczasowej elegancji. Te kolory nigdy nie wychodzą z mody i pasują do wielu innych akcesoriów, dlatego jeżeli zamierzasz kupić portfel na prezent, możesz śmiało celować właśnie w tę paletę kolorystyczną. Mała podpowiedź, jeżeli zastanawiasz się co włożyć do portfela na szczęście: sprawdzi się symboliczny grosik, zasuszona czterolistna koniczyna oraz łuska karpia podanego na wigilijną kolację, który ma podobno zapewniać powodzenie finansowe w przyszłym roku. Zarówno czerń, jak i brąz są zdecydowanie idealne dla panów, bez względu na odcień. Klasycznym kolorem jest także granat, ale panowie coraz częściej wychodzą poza sztywne ramy kolorów, które są dla nich zwyczajowo zarezerwowane i chętnie wybierają również odważniejsze modele, na przykład portfele dwukolorowe.

CzarnyCzarny
229,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
159,00 
CzarnyCzarny
79,00 
2 w 1
Czarny/BrązowyCzarny/Brązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
Brązowy/JasnobrązowyBrązowy/Jasnobrązowy
149,00 
CzarnyCzarny
129,00 
CzarnyCzarny
59,00 

Jaki kolor portfela przynosi pieniądze?

Zastanawiasz się, jaki kolor portfela przyciąga pieniądze? To proste – wg feng shui najlepszy kolor portfela na szczęście finansowe to oczywiście czerwień! Przesądy i zasady feng shui dotyczące czerwonego portfela są powszechnie znane, dlatego jeżeli wiesz, że osoba, której zamierzasz podarować nowy model w nie wierzy, zdecydowanie możesz rozważyć różne odcienie ognistej czerwieni. Czerwień to zresztą jeden z najbardziej popularnych kolorów używanych w galanterii, dlatego na pewno znajdziesz produkt odpowiadający Twoim oczekiwaniom.

Wiesz już co teoretycznie oznacza czerwony portfel – ten kolor zazwyczaj jest wybierany przez panie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w portfel w podobnym odcieniu wyposażył się również mężczyzna. Czy warto jednak wierzyć w to, że czerwony portfel przyniesie Ci powodzenie w finansach? To tylko Twoja decyzja. Od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się właśnie na czerwień, w nadziei, że przyciągniesz w ten sposób pieniądze, czy postawisz na jakikolwiek inny kolor portfela.

Jaki kolor portfela wybrać dla mężczyzny?

Wyjaśniliśmy, jaki kolor portfela zgodnie z zasadami feng shui przynosi pieniądze, ale o czym jeszcze musisz pamiętać, jeżeli decydujesz się na zakup nowego modelu? Jak wybierać optymalny odcień portfela? Wyjaśniamy!

  • Po pierwsze: przeanalizuj kolor swojej garderoby i innych akcesoriów. Dobrze, jeżeli Twój portfel będzie pasował do image’u, który stworzyłeś. Oznacza to, że w miarę możliwości możesz postarać się zainwestować w produkt dobrze wyglądający w połączeniu z innymi elementami szafy. Szczególną uwagę zwróć na kolor najczęściej noszonych pasków od spodni, pasków zegarków i eleganckich butów. Portfel może (ale oczywiście nie musi!) mieć ten sam lub podobny kolor. Jeżeli nie lubisz kolorystycznej nudy, możesz naturalnie wyposażyć się w kilka modeli portfeli, w różnych odcieniach i dowolnie dobierać je do tworzonych stylizacji. UWAGA: na szczególne okazje, które zdecydowanie wymagają eleganckiego stroju, zamiast portfela możesz zdecydować się na card holder, w którym zmieścisz najważniejsze dokumenty, karty płatnicze i banknoty. Card holder, ze względu na niewielkie rozmiary, nie wypycha kieszeni spodni

 

  • Po drugie: zastanów się czy dany kolor, w połączeniu z materiałem, z którego wykonano portfel, będzie łatwy w utrzymaniu. Nie zapominaj, że portfel to ważny element Twojego stylu. Brudny i zaniedbany będzie wyglądał równie źle co poplamione buty, a tego raczej wolałbyś uniknąć, prawda? Właśnie dlatego, już na etapie kupowania portfela i wybierania odpowiedniego koloru, zastanów się, czy ewentualne zabrudzenia i zniszczenia będą mocno widoczne na jego powierzchni. Sprawdź także, jak go czyścić i upewnij się, że ten proces nie będzie dla Ciebie zbyt czasochłonny.

PODSUMOWUJĄC: jeżeli zastanawiasz się, jaki kolor portfela ma przynosić pieniądze, zgodnie z zasadami feng shui, odpowiedź jest oczywista – to czerwień. Decyzję dotyczącą wiary w tę zasadę pozostawiamy Tobie. Kupując portfel miej jednak na uwadze, że jego kolor będzie istotnym elementem Twojego image’u, dlatego zastanów się, który odcień zacznie się najlepiej harmonizować z pozostałymi dodatkami strojów. Pod uwagę weź nie tylko kolory dominujące w Twojej szafie, ale również kwestię późniejszego utrzymania portfela w czystości i widoczność ewentualnych zniszczeń.

CzarnyCzarny
139,00 
15.6"
CzarnyCzarny
349,00 
14"
CzarnyCzarny
279,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
49,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
399,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
99,00 
CzarnyCzarny
229,00