Jak przechowywać buty podczas podróży?

brązowe buty męskie

Spis treści:

  1. Jak odpowiednio spakować buty do bagażu
  2. Kilka wskazówek jak dbać o obuwie podczas podróży

Styliści i światowi znawcy mody zgadzają się, że buty są jednym z najważniejszych elementów stroju. Dlatego niezależnie od tego gdzie jesteś, warto dbać o ich stan i wygląd. W podróży to zadanie jest utrudnione. Obuwie trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed zniszczeniem, a także oddzielić od ubrań. Jak przechowywać buty podczas podróży, by zachować klasę w każdym miejscu na świecie?

Jak odpowiednio spakować buty do bagażu

Właściwe pakowanie butów jest niezbędne jeśli chcesz uniknąć ich zniszczenia poprzez odgniecenia, zagięcia skóry, lub materiału oraz zdeformowanie pod wpływem nacisku. Dodatkowo buty są zwykle największym i najbardziej nieforemnym przedmiotem jaki pakuje się w podróż, więc wykorzystanie kilku sprytnych wskazówek pomaga zaoszczędzić miejsce w walizce, czy też plecaku na resztę rzeczy.

Prostą metodą, pozwalającą na zachowanie naturalnego kształtu butów, jest włożenie kilku par zwiniętych skarpet do ich wnętrza. Ten prosty trik nie tylko zapobiegnie odgnieceniu materiału obuwia, ale też zaoszczędzi miejsce, poprzez wykorzystanie przestrzeni wewnątrz. Tak przygotowaną parę dobrze ułożyć jest na płasko, na przeciw siebie, podeszwami na zewnątrz, w zazębiający się sposób. Jest to również kolejna metoda pozwalająca na sprytne gospodarowanie przestrzenią w walizce.

Następnie buty należy zabezpieczyć przed kontaktem z innymi przedmiotami w bagażu oraz oddzielić ubrania od podeszw, które na co dzień mają kontakt z podłożem. W tym celu niezawodne okażą się specjalne organizery podróżne i worki na obuwie, które znajdziesz w ofercie sklepu James Hawk. Te akcesoria podróżne stworzone zostały po to by chronić twoje obuwie i ułatwić proste i bezpieczne pakowanie. Woreczki wykonane są z wodoodpornego materiału, posiadają proste w obsłudze zapięcia i ściągacze, a do ich produkcji użyto ultralekkich tworzyw z myślą o limitach wagowych w liniach lotniczych. Wszystko to pozwoli odpowiednio zabezpieczyć Twój bagaż.

15.6"
CzarnyCzarny
339,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
99,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
129,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
179,00 
15.6"
CzarnyCzarny
229,00 
GranatowyGranatowy
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
109,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
119,00 

Kilka wskazówek, jak dbać o obuwie podczas podróży

Oprócz odpowiedniego spakowania butów do bagażu, warto znać kilka wskazówek, które pomogą nam zachować dobry wygląd naszego obuwia na dłużej i ułatwią logistyczne pakowanie.

Jeśli jako bagaż wybierasz plecak turystyczny, pakowanie zacznij od butów. Jest to zwykle najcięższy przedmiot, dlatego umieszczenie ich na dnie pomaga zachować odpowiedni balans. Jeśli jesteś posiadaczem walizki na kółkach, zasada jest podobna. Walizki często wyposażone są w specjalną komorę zapinaną na suwak, do której możesz bezpiecznie zapakować obuwie i oddzielić je od reszty przedmiotów. Pomaga to też w dobrej organizacji bagażu i sprawia, że łatwo je później znaleźć.

Przed wyjazdem warto pomyśleć też o zabezpieczeniu butów przed warunkami pogodowymi. Dobrym rozwiązaniem będzie spryskanie ich impregnatem ochronnym lub wodoodpornym. Nie ma nic gorszego niż mokre buty w podróży, kiedy nie ma możliwości ich zmiany. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów gwarantujących odpowiednią ochronę przed deszczem. Jeśli już dojdzie do przemoczenia, pamiętaj by zawsze całkowicie wysuszyć buty przed ponownym ich założeniem.

Nie zapomnij o akcesoriach! Jeśli planujesz wyjazd biznesowy i zależy Ci na nieskazitelnej prezencji zabierz ze sobą specjalną pastę do butów. Na wyjazd w góry niezbędne mogą okazać się zapasowe sznurówki, czy też wygodne wkładki do butów na wymianę. Możliwości by zachować Twoje buty w świetnym stanie jest wiele, niezależnie od tego gdzie się wybierasz, pamiętaj o tych drobnych, aczkolwiek istotnych szczegółach.

3 szt.
CzarnyCzarny
129,00 
CzarnyCzarny
99,00 
CzarnyCzarny
49,00 
15.6"
CzarnyCzarny
339,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
299,00 
CzarnyCzarny
139,00 
2 w 1
Czarny/BrązowyCzarny/Brązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
Brązowy/JasnobrązowyBrązowy/Jasnobrązowy
149,00 
RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
199,00