Plecak czy torba na laptopa? Co wybrać?

czarna torba na laptopa

Spis treści:

  1. Plecaki czy torby na laptopa? Zalety i wady
  2. Co lepsze: plecak czy torba na laptopa?

Laptop to ważny element naszej codzienności, niezbędny w pracy i życiu prywatnym. Podróżowanie z komputerem stało się obecnie bardzo powszechne. Laptopa zabieramy ze sobą na wakacje, spotkania biznesowe lub do pracy, dlatego warto zainwestować w akcesoria techniczne, które ułatwią jego transportowanie. Do wyboru masz plecak na laptopa lub dedykowaną torbę. Oba rozwiązania zazwyczaj pozwalają na noszenie przy sobie niezbędnych akcesoriów biurowych i dokumentów, dlatego są zdecydowanie pomocne, zwłaszcza w sferze zawodowej. Lepszy jest plecak czy torba na laptopa? Co będzie w Twoim przypadku strzałem w dziesiątkę? W tym artykule postaramy się porównać oba produkty i znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Plecaki czy torby na laptopa? Zalety i wady

Zarówno torby na laptopa, jak również plecaki mają swoich wiernych fanów. Nic dziwnego: posiadają wiele zalet i zdecydowanie ułatwiają codzienne funkcjonowanie w towarzystwie laptopa, którego dzięki temu nie trzeba nosić w rękach.

Torba na laptopa to eleganckie uzupełnienie stroju biurowego, dlatego będzie strzałem w dziesiątkę dla osób, którym zależy przede wszystkim na akcesoriach pasujących do funkcjonowania w sferze zawodowej. Jeżeli Twoja praca zwykle wymaga wkładania garnituru lub zobowiązujących strojów, torba będzie idealną inwestycją. Dotyczy to oczywiście również sytuacji, w której to Ty jesteś fanem klasycznych stylizacji ubraniowych i szukasz elementów pasujących do swojej garderoby.

Wybierając torbę zwróć jednak uwagę na charakterystyczny sposób jej noszenia i zastanów się, czy w Twoim przypadku będzie to rzeczywiście wygodne rozwiązanie. To w dużej mierze kwestia indywidualna, uzależniona od preferencji. Nie zapominaj też, że jeśli torba będzie wyposażona w źle zaprojektowany pasek na ramię, może się z niego zsuwać, co na dłużą metę jest niekomfortowe i przede wszystkim – denerwujące.

Plecaki na laptopa są z kolei strzałem w dziesiątkę dla wszystkich osób, które cenią sobie przede wszystkim wygodę. Nosząc plecak, ciężar laptopa i innych przedmiotów rozłoży się bardziej proporcjonalnie, co ma kluczowe znaczenie w przypadku bardzo aktywnych osób, często podróżujących i pokonujących na pieszo dłuższe dystanse. Z drugiej strony jednak plecak nie będzie pasował do bardzo eleganckich stylizacji, dlatego w czasie okazji wymagających dość sztywnego dress code’u nie zawsze okażę się najlepszym wyborem.

Gadżety na podróż James Hawk to świetne rozwiązanie dla wymagających klientów. Jeżeli szukasz plecaka na laptopa postaw na Smart Backpack – bardzo elegancki i ponadczasowy model, który zdecydowanie może przypaść do gustu miłośnikom klasyki. Jest lekki, wyposażony w mocowanie na walizkę i dużą komorę, otwieraną na 180 stopni, dzięki czemu umożliwia szybkie spakowanie niezbędnych rzeczy. Poza tym, co warto zaznaczyć, plecak posiada port USB. Plecak idealnie uzupełni sportowe stylizacje, jak również te w duchu smart casual.

W naszej ofercie dostępna jest również torba na laptopa. Laptop Bag to produkt 2w1: torba i pokrowiec, dzięki czemu możesz użytkować model w wybrany przez siebie sposób. Torba została wyposażona w chowane uchwyty, mocowanie na walizkę i uchwyt na kluczę, który można odpiąć, a jej prosty, minimalistyczny design świetnie sprawdzi się na co dzień, jak również w sytuacjach zawodowych. Torba świetnie pasuje do garnituru, ale śmiało można ją nosić także towarzystwie mniej eleganckich strojów.

CzarnyCzarny
129,00 
14"
CzarnyCzarny
279,00 
15.6"
CzarnyCzarny
339,00 
15.6"
CzarnyCzarny
349,00 
CABIN SIZE
CzarnyCzarny
399,00 
CzarnyCzarny
159,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
299,00 
15.6"
CzarnyCzarny
229,00 

Co lepsze: plecak czy torba na laptopa?

Odpowiadając na tytułowe pytanie: co będzie lepsze, plecak czy torba do laptopa? To zależy! Oba rozwiązania mają swoje zalety i ograniczenia, dlatego w pierwszej kolejności zastanów się, jaki tryb życia prowadzisz i czy torba lub plecak są Ci potrzebne do celów prywatnych, czy zawodowych. Jeśli zawodowych, to ostateczny wybór powinien być w dużej mierze uzależniony od strojów, które obowiązują w Twoim środowisku zawodowym.

Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się, jaki plecak do laptopa kupić, żeby rzeczywiście był wystarczająco funkcjonalny, czy myślisz o tym, jaka torba na laptopa jest najlepszym rozwiązaniem, pamiętaj o kilku istotnych kwestiach. Jakich?

  • wielkość – plecak i torba muszą odpowiadać przekątnej ekranu Twojego laptopa
  • materiał – najlepiej, jeśli będzie to tworzywo wodoodporne, chroniące przed deszczem i śniegiem
  • liczba komór i kieszeni – ich optymalna ilość pomoże Ci lepiej posegregować przedmioty, które zazwyczaj chcesz mieć przy sobie
  • ciężkość – zbyt ciężki plecak lub torba mogą być dużym obciążeniem, zwłaszcza w perspektywie dłuższego noszenia

Ostateczny wybór pomiędzy torbą a plecakiem należy więc do Ciebie, ale oba rozwiązania zdecydowanie usprawnią codzienne funkcjonowanie z laptopem.

CzarnyCzarny
229,00 
CzarnyCzarny
179,00 
CzarnyCzarny
119,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
99,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 
CzarnyCzarny
79,00 
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
129,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
399,00