Opaska na oczy do spania – jaką wybrać i jak ją używać?

maska na oczy do spania

Spis treści:

  1. Jaka opaska na oczy do spania?
  2. W domu i w podróży
  3. Co daje opaska na oczy do spania?

Czy to możliwe, że opaska na oczy pomaga zapewnić długi i niczym nie zakłócony sen? Jak najbardziej. Spokojny sen zapewnia organizmowi zdecydowanie lepszą regenerację. Opaska na oczy może stać się takim elementem, które powinno znaleźć się zawsze pod ręką. Niezależnie od tego, czy ktoś śpi we własnej sypialni, czy też aktualnie przebywa w podróży. Jak dokonać wyboru opaski na oczy do spania?

Jaka opaska na oczy do spania?

Maska do spania wygląda na niewinny element, ale ma ona w sobie taką moc, że jest w stanie wyregulować pracę szyszynki, przedłużając spokojny sen. Przeglądając asortyment sklepowy, można się nie lada zaskoczyć różnorodnością. Do wyboru jest niejedna maska na oczy do spania. Różnią się one od siebie nie tylko kolorami, ale również materiałami wykonania. Niektóre występują w jednolitym kolorze, a inne posiadają różnego rodzaju napisy. Która z nich będzie tą najbardziej właściwą?

Opaski na oczy muszą zostać wykonane z materiału, jakie pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza. Dzięki temu można mieć pewność, że skóra podczas snu nie będzie się nadmiernie pocić. Najlepiej, jeżeli maski do spania na oczy wykonane są z przyjemnej w dotyku satyny lub jedwabiu. Można również postawić na modele bawełniane. Tym bardziej, że jest to materiał przyjazny skórze, jaki nie jest w stanie wywołać także reakcji alergicznych. Odraza się użycie tych opasek, jakie wykonane są z poliestru.

Na co powinno się również zwrócić uwagę, chcąc być pewnym tego, że dana maska do spania na oczy będzie dobra? Sama jej konstrukcja. Nie można dopuścić do zakupu zbyt luźnego modelu. Może się bowiem okazać, że podczas przewracania się z boku na bok (nawet podczas głębokiego snu), opaska do spania na oczy spadnie. Wybrany model musi przylegać ściśle do twarzy – aczkolwiek nie może to być też zbyt ścisłe przyleganie. Aby nie okazało się, że maska blokuje dopływ krwi, powodując dyskomfort.

Nie można zapominać o bardzo ważnej kwestii – opaska na oczy do spania męska, jak również ta w wersji damskiej, musi być regularnie prana. Dlatego też poleca się wyposażenie w przynajmniej kilka modeli. Aby w razie potrzeby mieć zastępczą opaskę, gdy jej zmienniczka będzie w praniu lub będzie schła.

CzarnyCzarny
129,00 
CzarnyCzarny
159,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
BrązowyBrązowy
129,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 

W domu i w podróży

Akcesoria podróżne otrzymać można tak naprawdę w wielu sklepach – zarówno tych internetowych, jak również stacjonarnych. Nie kosztują one wiele, a fakt ich obecności może ułatwić życie wielu osób podróżującym w najróżniejszych kierunkach – w kraju i za granicą. W dziale z takimi akcesoriami dostępna jest nie tylko męska kosmetyczka, ale owe maski do spania. Takie, które będzie można wykorzystać nie tylko na miejscu docelowym, jak również w trakcie podróży, np. w hałaśliwym pociągu, czy też w samolocie, odcinając się tym samym od różnych bodźców zewnętrznych. Może po dotarciu na miejsce docelowe nie będzie tak dużo czasu na to, aby się wyspać. Warto więc wykorzystać moment (jeżeli tylko będzie taka możliwość), aby na chwilę przymknąć oczy. W czym na pewno okażą się pomocne maski na oczy do spania.

Co daje opaska na oczy do spania?

Skoro już wiadomo co można mieć w bagażu podręcznym, warto zastanowić się nad tym, co tak naprawdę daje maska do snu. Niektórzy uważają je za zbędny element. Inni wręcz nie wyobrażają sobie bez niej życia. Kto tak naprawdę ma rację? Wszystko tak naprawdę zależne jest od indywidualnych preferencji. Niektórzy nie mają problemu z zasypianiem. Wystarczy tylko, że przyłożą głowę do poduszki i są w stanie obudzić się dopiero dnia następnego, o poranku. Ale wiele osób ma problemu z zasypianiem, co spowodowane może być chociażby dużą ilością stresu. To właśnie im przydać się może maska na twarz do spania, która ma różnorodne zalety, m.in.:

  • blokada światła docierającego do oczu,
  • poprawa jakości snu,
  • zmniejszenie problemu bezsenności,
  • kontrola cyklu biologicznego wypoczynku,
  • ochrona delikatnych stref znajdujących się dookoła oczu.

Skoro już wiadomo co daje opaska na oczy do spania, czas na to, aby udać się po zakup takiego małego, niewinnego, ale jakże wskazanego elementu. Już wiele osób przekonało się, że maska do spania męska i damska wpływa również na to, jak są w stanie funkcjonować w ciągu dnia. Dzięki temu wykazują oni zdecydowanie lepszą mobilizację, opracowując m.in. takie plany, jak np. jak efektywnie zarządzać czasem, itd., od których niekiedy zależy przyszłość zawodowa.

CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00 
CzarnyCzarny
299,00 
CzarnyCzarny
179,00 
2 w 1
Czarny/BrązowyCzarny/Brązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
Brązowy/JasnobrązowyBrązowy/Jasnobrązowy
149,00 
RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
139,00 
CzarnyCzarny
139,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
119,00 
CzarnyCzarny
99,00