Gdzie wyjechać jesienią? Pomysły na jesienny wyjazd

jesień

Spis treści:

  1. Gdzie jechać jesienią na wakacje?
  2. Gdzie jechać jesienią na weekend?
  3. Gdzie najlepiej wyjechać jesienią? Podsumowanie

Jesień zazwyczaj kojarzy się z powrotem do codziennych obowiązków – pracy i szkoły. Urlopy z reguły planuje się latem, ale może warto zmienić swoje przyzwyczajenia? Lato również w Polsce potrafi być naprawdę piękne, tymczasem późna jesień to czas, kiedy często jesteśmy już zmęczeni brakiem słońca i niskimi temperaturami, dlatego dobrze jest zmienić otoczenie. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, gdzie jechać jesienią, żeby faktycznie się odprężyć – sprawdź!

Gdzie jechać jesienią na wakacje?

Nie masz pojęcia, gdzie wyjechać jesienią na dłuższe, np. dwutygodniowe wakacje? Chcesz wybrać kierunek, który pozwoli Ci naprawdę odpocząć? Zobacz nasze propozycje!

Dalmacja. Ten region idealnie sprawdzi się na początku jesieni – we wrześniu i październiku, kiedy temperatury oscylują w granicach 17 – 22 stopni Celsjusza. Musisz jednak liczyć się z możliwością pojawienia się deszczowej pogody, ale brak upałów będzie idealny, jeżeli zależy Ci na aktywnym zwiedzaniu.

Góry. Bieszczady to doskonały pomysł na jesienny wyjazd, zwłaszcza dla osób, które lubią pozostawać aktywne. Niesamowite widoki gwarantowane! Zaplanuj co najmniej 4-5-dniową wycieczkę. Jeżeli Bieszczady nie wchodzą w grę, zastanów się nad wyjazdem w Góry Sowie, Góry Izerskie, Karkonosze lub Góry Stołowe.

Egipt. Świetny kierunek, jeżeli zastanawiasz się, gdzie jechać jesienią na wakacje, żeby chwycić trochę słońca. W październiku i listopadzie możesz spodziewać się nie tylko słonecznej pogody, ale również temperatur sięgających nawet 27 stopni Celsjusza.

Zjednoczone Emiraty Arabskie. Kolejny kierunek dla wielbicieli słońca. Nawet w listopadzie możesz tam spodziewać się bardzo wysokich temperatur, sięgających 29-30 stopni Celsjusza.

Na naszym blogu przeczytasz również, co można mieć w bagażu podręcznym oraz co spakować do bagażu rejestrowanego. Podczas planowania wyjazdu, niezależnie od jego długości, przydadzą Ci się takie gadżety na podróż, jak walizka podróżna, na przykład Cabin Trolley i możliwie jak najbardziej pojemna męska kosmetyczka.

2 w 1
CzarnyCzarny
169,00 
wymiary 14''
CzarnyCzarny
279,00 
100% zaciemnienie
CzarnyCzarny
99,00 
wymiary 15.6''
CzarnyCzarny
339,00 
zestaw 3 szt
CzarnyCzarny
199,00 
ochrona RFID
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
skóra naturalna
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
139,00 
darmowy bagaż podręczny
CzarnyCzarny
229,00 

Gdzie jechać jesienią na weekend?

Marzy Ci się jesienny wyjazd na weekend? To doskonała okazja, żeby odwiedzić jedną z europejskich stolic, w których latem upały często dają się we znaki tak bardzo, że utrudniają zwiedzanie. Nasze propozycje to:

Lizbona. W październiku w Lizbonie temperatury oscylują w granicach 20 stopni Celsjusza. Podczas wizyty w mieście koniecznie musisz zobaczyć m.in. zamek św. Jerzego oraz klasztor Hieronimitów.

Rzym. Znakomita propozycja na 3-dniowy city break. Latem w Rzymie bywa bardzo gorąco, ale jesienią temperatury są przyjemne, co ma znaczenie, jeżeli chcesz intensywnie zwiedzać miasto. W Rzymie, poza Koloseum, Forum Romanum, Watykanem oraz fontanną Di Trevi, odwiedź również zamek Świętego Anioła oraz Schody Hiszpańskie.

Ateny. Jesień to idealny czas na odwiedzenie Aten, jeżeli nie przepadasz za upałami. Na swojej liście zabytków do zobaczenia w Grecji koniecznie umieść zespół architektoniczny Akropolu, świątynię Zeusa Olimpijskiego oraz teatr Dionizosa.

Valetta. Stolica Malty to najbardziej słoneczne miasto Europy, które jesienią przywita Cię ciepłymi, ale nie upalnymi temperaturami. W październiku możesz spodziewać się około 25 stopni Celsjusza. Odwiedzając Valettę musisz zobaczyć pałac Wielkiego Mistrza, zajazd Kastylijski oraz kościół św. Augustyna.

Gdzie najlepiej wyjechać jesienią? Podsumowanie

Jesień to idealny moment, żeby zaplanować zarówno dłuższy wyjazd, jak i kilkudniowy city break, zwłaszcza jeżeli doskwiera Ci brak słońca. W październiku i listopadzie warto wybierać przede wszystkim te kierunki, które latem mogą odstraszać z uwagi na trudne do zniesienia upały. Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadną Ci do gustu i pomogą zorganizować wymarzony urlop.

ochrona RFID
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
199,00 
ochrona RFID
CzarnyCzarny
159,00 
skóra naturalna
CzarnyCzarny
CarbonCarbon
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
Czarny/JasnobrązowyCzarny/Jasnobrązowy
129,00 
2 w 1
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
JasnobrązowyJasnobrązowy
149,00 
skóra naturalna
CzarnyCzarny
139,00 
CzarnyCzarny
179,00 
Product Badge
CzarnyCzarny
799,00 
CzarnyCzarny
BrązowyBrązowy
189,00